Вся річ у корупції. Навіть вже мобілізовані записують відео, у яких закликають брати з собою елементарні речі, оскільки держава їх нічим не забезпечила. Про це в ефірі 24 каналу сказав аналітик та політолог Олександр Морозов.

Увага "Мобілізація підірвала російське суспільство": чому не спрацьовує кремлівська пропаганда

Мобілізованих нічим не забезпечили

Хоча дивно й те, що навіть опинившись у якихось таборах в лісі, елементарно без спального мішка, вони не закликають ухилятися. Натомість лише кажуть взяти побільше речей першої необхідності.

За словами Морозова, у такій ситуації – вони перебувають фактично у безвиході. Залишається лише описувати реальний стан подій.

Навіть російська влада вже визнала, що оголошена мобілізація супроводжується хаосом. Ба більше, з'явились повідомлення про те, що на Забайкаллі викрили крадіжку величезної кількості військового обмундирування,
– сказав Морозов.

Куди покрали гроші

Чому так сталось – очевидно. Система Міноборони Росії зіпсована. Хоча гроші на модернізацію армії протягом останніх 12 років виділяли скажені, їх розкрадали.

"Так, гроші на армію – забезпечення, логістика, оборона – перетворилися у будинки на Кіпрі та в інших курортних місцях", – сказав Морозов.

Чому мобілізація в Росії провалилась: дивіться відео

Росія відкриває на кордоні мобільні військкомати

  • Після того, як з Росії втекло приблизно 700 тисяч росіян, призовників почали перехоплювати у Псковській області на кордонах з Естонією та Латвією. Для цього встановили мобільні пункти призовників. Усі, хто хоче виїхати за межі Росії, мають пройти перевірку.
  • Військкомат встановили і на кордоні з Фінляндією. Зокрема у Виборзькому районі Ленінградської області вручають повістки тим, хто підлягає частковій мобілізації. Інші ж записуються на військову службу нібито добровільно.
  • До речі, черги ухилянтів на кордоні з Грузією було видно з космосу. Тож після оприлюднених знімків з супутника Росія швидко розмістила свій мобільний пункт для призовників.