Приблизно рік тому керівництво ГУР МО запропонувало створити новий підрозділ саме для боротьби з російськими кораблями. Про це засновник та командир Group 13 з позивним "Тринадцятий" розповів в ексклюзивному інтерв'ю 24 Каналу.

Читайте також У Росії палали підстанції та нафтобаза: СБУ, ГУР і ССО провели спільну операцію

Історія створення підрозділу

Охочих долучитися до Group 13 було чимало, проте не всім це вдавалося. Кожен, хто бажав приєднатися, проходив відбір та особисту співбесіду з командиром.

Не всі сюди потрапили, хто хотів. Тому що ми не намагаємося зробити там взвод, роту чи батальйон. Ми намагаємося зробити максимально компактний, але при цьому ефективний підрозділ. І ми на цьому рівні над цим працюємо кожен день. Ми будуємось, ми ростемо, ми навчаємось,
– розповів "Тринадцятий".

За короткий проміжок часу підрозділ виріс до світових результатів – тепер Group 13 здійснює унікальні операції, яких не було в історії світових війн.

Бійці навчаються в реальних бойових умовах

Українські воїни різних родів військ проходять навчання закордоном, переймають нання та досвід іноземних колег, освоюють їхню зброю та тактики ведення бою. Водночас немає нікого, хто б міг навчати бійців Group 13.

Однією з причин є те, що використання морських дронів-камікадзе MAGURA V5 в умовах війни для боротьби з ворожим флотом – це нова тактика у світі.

Немає таких людей, хто може приїхати, наприклад, в нашу країну і навчити наш підрозділ. Вони можуть поділитися своїм досвідом ведення бойових дій, наприклад, в масштабах кораблів. Але це зовсім інше,
– поділився командир підрозділу.

За його словами, кожна місія надає бійцям неоціненний досвід, яким ніхто не може поділитися.

У 95% випадків навчання наше проводиться в реальних бойових умовах,
– підсумував "Тринадцятий".

Україна знищує російські кораблі

  • В ніч проти 5 березня українські морські дрони Magura V5 атакували російський патрульний корабель "Сергій Котов". Операцію здійснив спецпідрозділ розвідки Group 13 разом з Військово-морськими силами ЗСУ, а також за підтримки Мінцифри. За даними OSINT-аналітиків, корабель затонув за 8 кілометрів від узбережжя Криму.
  • 14 лютого 2024 року українські морські дрони знищили великий десантний корабель "Цезар Куніков". Глава ГУР МО зазначив, що корабель віз вантаж із міста Новоросійськ до міста Севастополь. За його словами, сам корабель був завантажений і на переході був знищений 5 безпілотними апаратами.
  • В ніч з 31 січня на 1 лютого 2024 року також бійці ГУР зі спецпідрозділу Group 13 знищили ракетний катер "Івановєц" Чорноморського флоту Росії, який перебував на рейді в районі озера Донузлав. Тоді Кирило Буданов заявив, що було 6 влучань у корпус судна.