Що про провокацію бойовиків кажуть у штабі

Як підкреслюють у пресцентрі Об’єднаних сил, обстріл був прицільним та спрямованим на ділянку, де мала пройти зустріч представників СЦКК і ОБСЄ.

Важливо Спільну інспекцію позицій ЗСУ під Шумами скасували через нові вимоги Росії

Такі дії противника засвідчують, що ворог свідомо та цілеспрямовано йде не тільки на порушення домовленостей, а й відкрито провокує українську сторону. Натомість Україна вкотре демонструє своє щире прагнення до встановлення миру, але ворог навмисно зриває будь-які спроби,
– нагошолошують українські військові.

Водночас у штабі підкреслили, що завдяки оперативності українських розвідників, такі дії бойовиків вдалося спрогнозувати завчасно. Тому швидко вдалося убезпечити не лише українських воїнів, а і представників СЦКК та ОБСЄ

Деталі від 503 Окремого батальйону морської піхоти

Українські морпіхи наголошують, що проросійські найманці таким чином порушили домовленості та наразили на небезпеку військовослужбовців і наглядачів місії ОБСЄ.

За їхніми словами, під час підготовки до проведення інспекції бойовики прицільно обстріляли позиції їхнього батальйону, що розташовується в районі Шумів. Крім того, окупанти підняли в небо та направили на українські позиції два безпілотники.

Усі ці злочинні факти було зафіксовано та передано штабу Об’єднаних сил і наглядачам.

Зверніть увагу Окупанти передумали обстрілювати позиції ООС і скасували "наказ"

Сюжет 24 каналу про обстріл українських позицій біля Шумів: відео

Що цьому передувало

  • 9 вересня учасники мінської Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу домовилися про спільну інспекцію в районі селища Шуми за участю представника-координатора від ОБСЄ.
  • Необхідність такої інспекції викликано тим, що раніше ватажок бойовиків ОРДО Денис Пушилін звинуватив Україну в нібито порушенні режиму припинення вогню в районі Шумів. Тому пообіцяв обстріляти українські позиції.
  • 10 вересня українська сторона скасувала цю інспекцію, оскільки Росія та представники окупованого Донбасу висунули до неї нові вимоги, які грубо порушують попередні домовленості.
  • Крім того, через скасування інспекціх біля Шумів Україна ініціювала нове термінове засідання ТКГ.


Карта окупованих територій сходу України / Інфографіка 24 каналу