Зокрема, цей корабель мав забезпечувати панування Чорноморського флоту в Чорному морі. Про це в етері телемарафону заявив представник пресслужби ГУР МО України Євген Єрін, передає 24 Канал.

Дивіться також Унікальний удар по близнюку "Яни Капу": що відомо про знищений російський буксир "Сатурн"

Які завдання виконував "Сатурн"

Уранці 6 червня стало відомо, що спецпідрозділ 9 департаменту ГУР МО України здійснив успішний удар по російському флоту біля узбережжя тимчасово окупованого Криму, знищивши рейдовий буксир проєкту 498 "Сатурн".

Також стало відомо, які завдання виконував російський буксир "Сатурн".

Це одні з кораблів Чорноморського флоту, основною задачею яких було забезпечити панування Росії в акваторії нашого моря,
– повідомив Єрін.

Зокрема, у розвідці зазначили, що вони роблять усе, що в їх силах, щоб цього не відбулося.

ЗСУ зменшують кількість російських суден

Загалом Україна регулярно завдає втрат Чорноморському флоту Росії, знищуючи ворожі кораблі. Як стверджували аналітики, нашій державі ракетами та дронами фактично вдалось пробити зерновий коридор у Чорному морі, яким тепер можуть курсувати кораблі з продовольством в інші країни.

Після кожного ураженого судна Кремль розумів, що битву за акваторії він програє, тому мусить передислоковувати кораблі в безпечніші місця. Водночас загарбники не припиняють тероризувати цивільне населення. Часто вони виводять в море в ракетоносії, що оснащені "Кинджалами", аби або залякати українців, або справді здійснити обстріл.

Дивіться також Росія вивела в Чорне море ракетоносії: скільки "Калібрів" потенційно може випустити

Не буде помилкою сказати, що ураження крейсера "Москва", який пішов на дно завдяки ракеті "Нептун", було одним із ключових переломних моментів цієї війни. Тоді, весною 2022 року, стало зрозумілим, що в Чорному морі в росіян буде чимало проблем, з якими вони не зможуть собі дати ради.