А віднедавна з'явився і реальний герой. Який поставив за мету - хоча б спробувати змінити усе на краще.

У столиці Ефіопії Адіс-Абебі виріс розкішний будинок. Це помешкання Хайле Гебреселассіе. Зараз у його апартаментах можна проводити турніри з боулінгу.

Становлення як спортсмена

Набагато тісніше Хайле було, коли ріс у глиняній тукулі, без вікон, під солом'яною стріхою, разом з іншими 11 членами сім'ї.

Щодня Гебреселассіе бігав по 10 кілометрів. Лише для того, щоб потрапити до школи. І згодом ще 10, щоб повернутись додому. Тоді хлопчина і гадки не мав, що стане одним з найвидатніших стаєрів в історії спорту.

Кар'єра Хайле розпочалась із шкільних змагань, де першим омріяним трофеєм стали майка та шорти.

Попри астму та обурення консерватора-батька, юнаком Гебреселассіе ризикнув пошукати щастя саме у спорті. І це в Ефіопії.

Хайле подався до поліції. Тільки тому, що там був спортзал і можливість регулярно тренуватись. Ну і, звісно, місячна зарплатня у 15 доларів. Що в тамтешніх широтах немалі гроші.

Гебреселассіе не виконував службових обов'язків. Він захищав честь відділку на локальних легкоатлетичних змаганнях. З гучними успіхами не складалось.

Початок професійної кар’єри

Та Хайле зумів привернути увагу Йоса Херменса – голландського скаута, який шукав таланти у Країнах третього світу. Експерт відразу помітив потенціал хлопця, його "легкі", і допоміг відкрити двері у Європу. Це стало початком дивовижної історії.

Великі досягнення

Просто на очах Хайле вдосконалював власну фізичну форму. І от у 93-му доріс від малюка з глиняної ефіопської тукули до чемпіона світу. Гебреселассіе виграв забіг на 10 тисяч метрів у німецькому Штутгарті. І це був лише початок.

На тій же ж дистанції Хайле виграв світову першість ще тричі. Чотири рази підкорив чемпіонат планети у приміщенні, неодноразово виграв Берлінський марафон. І що найголовніше, здобув дві золоті медалі олімпійського чемпіона та встановив більше 25 світових рекордів.

Бізнес-імперія спортсмена

Усе це завдяки зразковій техніці бігу. Гебреселассіе долає виснажливі дистанції, немов у повітрі. І що цікаво, завжди тримає праву руку дещо ближче до корпусу, аніж ліву. Це звичка. Пам'ятаєте, як Хайле бігав до школи. Так от, саме у цій руці тримав підручники.

Здобуваючи нові і нові спортивні нагороди, підписуючи усе вигідніші контракти з особистими спонсорами, паралельно Хайле будував цілу бізнес-імперію на батьківщині.

Не лише звів віллу у центрі Ефіопії. Збудував кілька найвищих будівель в Адіс-Абебі. Володіє дилерським автосалоном, мережею спортивних центрів, кінотеатром, активно розвиває туристичну галузь.

Гебреселассіе створив більше тисячі робочих місць і прагне допомогти Ефіопії здійснити крок уперед.

При цьому, на сьогодні одна з найбагатших персон країни свідомо відмовляється від благодійності. Хайле не хоче подавати співвітчизникам милостиню. Він вирішив створити умови і показати як стати на свої ноги. Показати, що робити, аби коли-небудь жити "як у світі". Світі, який сам побачив, завдяки власним ногам, що колись бігали по 10 кілометрів до школи.