Вони створили особливий гелевий склад, який майже відразу зупиняє кровотечу, пише журнал Nature Communications.

Читайте також: Виявили смертельну собачу хворобу, яка передається людині

Жодна інша методика, застосована сьогодні в клінічній практиці, не здатна настільки швидко та ефективно зупиняти кровотечі. Коли вчені заклеїли серце свиней і препарували їх через два тижні, вони не знайшли ніяких "витоків" гелю і слідів серйозних запалень.

Зшивання рани хірургічними нитками – справа нешвидка. А суперклей – зручний і надійний засіб для з'єднання країв ран – токсичний і крихкий.

Вчені створили свій гель, який складається з двох типів волокон – білків-колагену і вуглеводів–глікозаміноглікани, а також великої кількості води.

Після опромінення ультрафіолетом клей перетворюється на полімерні нитки. Він здатний витримувати в сотні разів вищий тиск, ніж звичайний суперклей.

Перші дослідження показали, що гель дуже добре взаємодіє з поверхнею серцевого м'яза, закріплюється на ній всього за 20 секунд після початку опромінення. Він не втрачає в міцності протягом декількох тижнів, а за цей час серцевий м’яз поступово заростає новими клітинами.

Цей матеріал, за словами дослідників, абсолютно безпечний для організму людини. До того ж, його можна застосовувати не тільки для лагодження серця, артерій і кровоносних судин, а й будь-яких інших ран.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.