Українські діти можуть лишитися без вакцин

444 Читать новость на русском

Вакцини, які купують за державний кошт у міжнародних організацій, почали прибувати в Україну, проте експерти попереджають, що надалі можуть виникнути проблеми з поставками.

Вакцинами українських малюків має забезпечувати Міністерство охорони здоров'я. Держава повинна щороку закуповувати потрібний обсяг медикаментів за бюджетні гроші.

Читайте також: Українські лікарі провели низку вдалих операцій на серці за новою методикою

Препарати мають постачати міжнародні організації ООН чи ЮНІСЕФ. В ЮНІСЕФ прозвітували, що половину вакцин уже завезли до України. Однак надалі можуть виникнути проблеми.

5 липня 2016 року ЮНІСЕФ отримав нову версію Угоди від Міністерства охорони здоров'я, запропоновану для використання стосовно послуг закупівель з державного бюджету 2016 року. Запропоновані формулювання не визнають привілеї та імунітети, які надані ЮНІСЕФ згідно до Конвенції про "Привілеї і імунітети Організації Об'єднаних Націй", в основній Угоді про співпрацю, підписаній між ЮНІСЕФ та Урядом 7 вересня 1998 року і в Статуті Організації Об'єднаних Націй. Більше цього, у більшості статей запропонована Угода суперечить підписаному Меморандуму про співпрацю,
— відповіли в організації на офіційний запит.

Українські юристи вивчили договори, які надіслало МОЗ. За словами експертів, контракти юридично недолугі і містять купу помилок.

Читайте також: Чи є в Україні достатня кількість вакцин

Громадськість вимагає розібратися в ситуації та притягнути до відповідальності винних. А поки чиновники розбиратимуться, деякі українці й далі муситимуть чекати на дуже потрібні ліки.

Автор сюжету – Вікторія Лісецька.

Джерело: 24 Канал
powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук