Звісно, жителям південного звільненого міста хочеться скоріш повернутися додому. Однак військові застерігають, що наразі це може бути небезпечно, повідомляє 24 канал.

До теми У школах однієї з областей України виявили понад 100 російських мін

Розтяжки у домах

Небезпека саме у тому, що російські окупанти позалишали вибухові пристрої та розтяжки усюди, де могли, щоб навіть після звільнення Херсону забрати якомога більше життів мирних українців.

Ба більше, у мережі не раз появлялися повідомлення, а також фото та відео таких "гостинців" від громадян країни-терористки. Тому спершу на звільнених територіях повинні пройти стабілізаційні заходи та розмінування.

Повертатися зараз ще рано. Ще дуже багато роботи,
– зазначив захисник України на відео.

Окупанти залишили розтяжки у будинку: відео

Знаходять не лише розтяжки

На деокупованій Херсонщині працюють і криміналісти Київщини. Вони оглядають штаби окупантів та допомагають документувати воєнні злочини загарбників. Зокрема вони виявляють та документують:

  • розтяжки,
  • мінні пастки,
  • тіла вбитих і закатованих громадян,
  • пошкодження будинків,
  • досліджують місця обстрілів.

Відверто вражає безчинство влаштоване загарбниками у навчальних закладах. Нині вибухотехніки знешкоджують залишені окупантами небезпечні боєприпаси,
– написав начальник Нацполіції Київщини Андрій Нєбитов.

Злочини росіян на Херсонщині

  • На окупованих територіях росіяни чинили багато звірств. Ба більше, вони сотнями викрадали дітей буцімто "на оздоровлення".
  • Там же, де поки є окупаційні війська, росіяни створюють катівні, де утримують українців. Зокрема вони облаштували таку катівню на базі відпочинку на окупованій території Херсонщини. Знайшли такі й у самому Херсоні.
  • Цікаво, що нелюдськи росіяни поводилися не лише з українцями. Так, журналісти The Guardian повідомили, що ворог міг спалювати своїх же солдатів на сміттєзвалищі. Як розповів один з місцевих мешканців, на звалище окупанти пригнали "КамАЗ", наповнений сміттям і трупами, і просто розвантажили його. Про поховання й не йшлося.

До теми – Звірства росіян на Херсонщині: дивіться відео