Таку інформацію повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова у своєму телеграм-каналі. Вона запевняє, що величезна потреба в лікарських засобах існує в усіх районах Херсонщини без винятку.

Читайте також: Арештовують навіть за слово "орки": де окупанти утримують херсонців

За словами Денісової, жителі області не мають можливості виїхати з окупованої на підконтрольну Україні територію. Все тому, що найманці Кремля обмежують переміщення українців по області.

Вона зазначила, що російські війська не пропускають наших волонтерів з гуманітарною допомогою. Ба більше, окупанти грабують гуманітарні вантажі, які надсилає українська сторона.

Мер Херсона Ігор Колихаєв розповів, що у Херсоні медикаменти закінчаться через два тижні. Станом на зараз немає розчинів для крапельниць, обмаль ліків проти серцево-судинних захворювань, не вистачає кисню.

За попередніми даними, у Херсонській області залишається близько 500 тисяч осіб. Зазначимо, що до початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України в регіоні мешкало близько мільйона людей.

"У перші дні захоплення південного регіону окупанти розграбували велику кількість продовольчих мереж та аптек. Українські товари вивезли до Криму та Росії", – розповіла Людмила Денісова.

Омбудсменка наголосила, що росіяни роздають продукти 5-річної давнини та ліки, в яких сплив термін придатності, як гуманітарну допомогу. Вона також звернула увагу на факт того, що натомість окупанти вимагають в мешканців Херсонщини паспортні дані, списки пенсіонерів, соціальних працівників та просто людей, які проживають у тій чи іншій громаді.

Звертаюсь до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення Росії в Україну врахувати ці факти порушень прав людини Росії в Україні,
– звернулась Денісова.

Останні новини з Херсонщини: коротко

Вас це може зацікавити – Володимир Молчанов про масові затримання у Херсоні: дивіться відео