Зокрема, підготовка розпочалася у Генічеському районі, що на Херсонщині. Про це повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

Головне Рідні захисників Маріуполя звернулися до лідера КНР і втрати окупантів: основне за 80 день війни

Окупанти планують провести "перепис" населення на Херсонщині

Так, за словами Денісової, жителі Генічеського району почали отримувати повідомлення із закликом звернутися до сільської ради із документами – паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про народження дітей, пенсійне посвідчення, посвідчення особи з інвалідністю.

При цьому в оголошеннях зазначається, що це стосуватиметься лише тих, хто має місцеву прописку.

Згідно з отриманою інформацію, "перепис" планують почати 16 травня й завершити до кінця місяця.

Звертаюся до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти порушень прав людини. Наголошую, що будь-які сценарії і маніпуляції окупантів та колаборантів зі "статусом" Херсонщини є юридично та політично нікчемними,
написала Денісова.

Вона також додала, що російські загарбники розглядають різні варіанти щодо "статусу" тимчасово окупованих територій, зокрема, серед них і створення так званого кримського федерального округу. У Херсонській області, найімовірніше, такі кроки приймають на тлі неуспішного "референдуму".

Останні новини з Херсонщини

  • У Новій Каховці плани із запровадження рубля анонсували ще на кінець березня – квітень. Однак наміри росіян провалилися.
  • Окупанти намагаються з усіх сил приєднати Херсонщину до Росії. Якщо раніше для цього планували провести "референдум", то тепер мовиться про прохання приєднати область до країни-агресорки без нього.
  • Російські загарбники постійно намагаються приєднати українські інтернет-мережі до своєї. Вона ж своєю чергою є підконтрольною російським спецслужбам. Таким чином у російських загарбників є підступний план – заблокувати доступ до українських ресурсів і повністю контролювати дії українців у мережі.
  • 11 травня окупанти зайшли до Херсонського СІЗО, закидали камери світло-шумовими гранатами та відкрили вогонь з автоматів.
  • На тимчасово окупованій Херсонщині колишні офіціантки і вишибали, яких Росія призначила "керівниками", вже планують тікати до Криму.
  • Водночас голова Миколаївської ОВА Віталій Кім закликав мешканців сусідньої Херсонської області потерпіти та не здаватися у своїй боротьбі проти окупації Росією. Він каже, що варто зачекати деокупації.

Може зацікавити – коли ЗСУ можуть звільняти Херсон: дивіться відео