Про це розказав керівник обласної військової адміністрації Сергій Лисак в ефірі телемарафону, інформує 24 Канал. За його словами, показники вимірювальних станцій, які працюють у місті цілодобово, відповідають нормам.
Дивіться також Ракетна атака по Дніпру: що відомо про стан поранених
Крім того, періодично здійснюють додаткові дослідження і станом на зараз, за їхніми результатами, загроза відсутня.
Запевняю вас, органи державної влади, місцевого самоврядування знають, що робити в разі хімічної небезпеки та хімічної загрози,
– повідомив Сергій Лисак.
Чому заговорили про хімічну загрозу
OSINT-аналітики GeoConfirmed встановили, що ракетний удар по Павлограду міг торкнутися складу з токсичним ракетним паливом. Аналітики встановили місце, куди поцілили ворожі ракети: влучання було по території Павлоградського хімічного заводу, а не по ЗРК С-300, як згодом повідомили російські пропагандисти.
Загроза полягає в тому, що за заявами аналітиків, на території підприємства зберігається понад 1 800 тонн ракетного палива, термін придатності якого закінчився ще 20 років тому.
У 2020 році гендиректор хімзаводу Леонід Шиман висловлював занепокоєння у статті для BBC, що залишки балістичних ракет можуть спричинити техногенно-екологічну катастрофу в 4 областях.
Коротко про атаку росіян по Павлограду
- 1 травня російські окупанти завдали ракетного удару по Павлограду. Внаслідок атаки загинуло двоє людей, ще 40 людей зазнали поранень.
- Серед потерпілих 5 дітей, наймолодшій дівчинці – 8 років.