Унікальним фонтаном вшанували в місті й персонажа оповідань Рудольфа Распе — барона Мюнхаузена. А от у місті Нетішин уперше у світі з'явилася вулиця, названа на честь Володимира Висоцького. У 1969 році в області відкрили Атлантиду — карстову печеру з триповерховою будовою.
На склепіннях ходів природа впродовж мільйонів років створила кришталеву мозаїку сніжно-білих, жовтих і червонуватих кристалів та гіпсових сталактитів. Азійського колориту області додає Китайгород. І нехай назва міста походить від тканини китайки, відомої ще з часів Київської Русі, однак місцеві жителі завбачливо домалювали ієрогліфи на дорожньому знаку.
Найбільший завод Хмельницького "Новатор" за Радянського Союзу був провідним виробником навігаційного обладнання для літаків та гелікоптерів, проектував вузли для бортових прицільних систем винищувача МІГ-21, а також системи посадки на палуби авіаносців “Квадрат”.
Окрасою й гордістю Хмельниччини є Кам’янець-Подільський. Місто семи культур, квітка на камені, серце Поділля — українці ніколи не скупилися на компліменти. За кількістю архітектурних пам’яток місто поступається лише Києву та Львову.