Про це повідомляється у матеріалі американського NYT оприлюдненому за підсумками зустрічі глав МЗС держав Північноатлантичного альянсу, яка відбулася в закритому режимі у п'ятницю, 7 січня.

Читайте також Очільники МЗС НАТО на терміновому засіданні закликали Росію до деескалації та діалогу

Чиновники НАТО кажуть, що багато країн-членів не надто оптимістичні щодо дипломатичної деескалації та вважають, що Росія, можливо, просто хоче виграти час і мати можливість сказати своїм громадянам, що Захід не бажає говорити, і таким чином знайти привід, щоб піти,
– пишуть журналісти.

У статті також зазначається, що зустріч очільників зовнішньополітичних відомств НАТО пройшла "на тлі загального скептицизму щодо готовності Москви до деескалації та серйозних перемовин".

Водночас в Альянсі маю намір 12 січня вести діалог, щоб побачити, чи мають сенс переговори по суті з питань, які викликають стурбованість обох сторін. Однак це буде лише у тому випадку, якщо Росія знизить напругу навколо українських кордонів.

Останні заяви НАТО про Україну

  • Єнс Столтенберг заявив, що усі присутні на засіданні Альянсу підтвердили єдність у відповідь на російську агресію проти України. Країну-агресорку закликали до деескалації та діалогу.
  • Генсек НАТО попередив Росію, що подальша агресія у бік України коштуватиме дорого. Водночас Столтенберг наголосив: "ми маємо бути готовими до того, що дипломатія зазнає поразки".
  • Політик також зауважив, що демократична і стабільна Україна не може бути загрозою Росії.

НАТО мобілізує війська: дивіться відео