Головнокомандувач ЗСУ зазначив, що поширені Росією повідомлення про нібито "підготовку України до наступу на Донбас" не відповідають дійсності та носять характер цілеспрямованої кампанії з дезінформації. Він закликав не піддаватись на провокації, щоб не ставати інструментом гібридної війни у руках ворога.

Читайте також Тут вирішується доля країни,– Зеленський про поїздку на Донбас

Україна не готує наступ на Донбасі

Генерал-полковник пояснив, що вище військово-політичне керівництво України визначило політико-дипломатичний сценарій врегулювання збройного конфлікту у Донецькій та Луганській областях як пріоритетний.

Звільнення тимчасово окупованих територій силовим шляхом неминуче призведе до загибелі великої кількості цивільних громадян і втрат серед військовослужбовців, що є неприйнятним для України. Будучи відданою загальнолюдським цінностям та нормам міжнародного гуманітарного права, наша держава на перше місце ставить життя своїх громадян,
– зауважив Руслан Хомчак.

Він наголосив, що ЗСУ готові до адекватної відповіді як у разі ескалації конфлікту в районі проведення операції Об'єднаних сил, так і у випадку ускладнення воєнно-політичної та воєнно-стратегічної обстановки навколо нашої країни.

За його словами, Росія штучно загострює ситуацію для досягнення власних геостратегічних цілей. Нарощення військ уздовж державного кордону та на тимчасово окупованих територіях використовується Кремлем у якості додаткового інструменту тиску.

Україну підтримує весь світ

На цьому тлі Україну підтримує увесь цивілізований світ і перед обличчям ворога ми не самі. Зі свого боку Збройні сили України активно сприяють реалізації євроатлантичного курсу держави.

Ми активізували військовий діалог з Альянсом на стратегічному рівні та поглибили співпрацю у Чорноморському регіоні. Збройні сили України беруть участь у колективних заходах підготовки військ, у тому числі у навчаннях НАТО за тематикою статті 5 Північноатлантичного договору,
– додав головнокомандувач ЗСУ.

Насамкінець Руслан Хомчак запевнив, що співробітництво Україна – НАТО носить винятково мирний характер, спрямоване на зміцнення обороноздатності країни та всебічно сприяє досягненню військових критеріїв набуття повноправного членства в Організації Північноатлантичного договору.

Євроатлантичний вибір України є суверенним правом нашої держави, на яке не має права впливати Росія.

До теми Росія провокує загострення ситуації, аби побачити реакцію України та її партнерів, – Міноборони

Загострення на Донбасі: що відомо


Розташування російських угрупувань поблизу кордону / Інфографіка 24 каналу