Як пише 24 Канал з посиланням на House Digest, бруд, мастильні плями, мох і цвіль поступово руйнують як бетонні, так і асфальтові поверхні. Регулярний догляд не лише подовжує термін служби покриття, а й допомагає уникнути дорогих ремонтів у майбутньому. Як же прибирати свою дорогу, розповідаємо далі.

Також цікаво Як ефективно очистити вуличні меблі після зими: поради для різних матеріалів

Чому миття важливе

Асфальт і бетон мають пористу структуру, у яку проникає олія. Це руйнує сполучні речовини, що тримають матеріал разом, викликаючи тріщини та відшарування.

Звичайна брудна плівка, яку часто ігнорують, також є небезпечною – вона робить під’їзну дорогу слизькою у вологу погоду.

Регулярне миття під тиском, як мінімум раз на рік, дозволяє виявити приховані пошкодження, зупинити ріст моху та зберегти поверхню не лише чистою, а й безпечною.

Асфальт і бетон: різні матеріали – різні підходи

Очищення під’їзної дороги – це більше, ніж просто обполіскування зі шланга. Для бетонних поверхонь варто використовувати спеціалізовані засоби. Вони не пошкоджують бетон, водночас ефективно розчиняючи бруд і жир. Їх потрібно залишити на поверхні приблизно на 10 хвилин, після чого змити струменем з мийки високого тиску, працюючи на невеликих ділянках – це дозволить уникнути плям і смуг. Очищення слід починати з найвищої точки дороги, щоб брудна вода не затікала в уже чисті місця.

БудинокПравильне миття дороги подовжить її життя / Фото Pexels

Водночас асфальтові покриття вимагають делікатнішого підходу. Не варто використовувати гарячу воду та високий тиск, які можуть пошкодити або розм’якшити поверхню. Для боротьби з масляними плямами можна використовувати котячий наповнювач для абсорбції, а потім обробити пляму знежирювачем. Після миття – саме час заповнити дрібні тріщини герметиком, поки поверхня ще суха й чиста.

Коли мити – і як часто

Ідеальний графік миття – двічі на рік. Весною – для видалення залишків солі та хімікатів після зими, які руйнують покриття. А восени, щоб очистити плями від листя та підготувати дорогу до морозів, зафіксувавши герметики до початку циклів замерзання – відтавання.

У проміжках між повним миттям варто оперативно видаляти плями олії та бруду – навіть невеликі забруднення здатні прискорити руйнування. Для локального прибирання підійде звичайна щітка та засіб для миття посуду.

Також важливо регулярно перевіряти герметики в бетонних швах – тріщини в них дають змогу воді проникати вглиб, що згодом спричиняє глибокі пошкодження. Рекомендується оновлювати герметик щороку, а також наносити проникний захисний шар кожні 2 – 3 роки. Він допоможе відштовхувати воду та олію, зменшуючи навантаження на поверхню.

До речі, перше враження про дім формується ще на порозі, тож варто дбати не тільки про під'їзну дорогу, а й стильно оформити ґанок.