Проте найпоширеніша помилка не дозволяє зекономити, а навіть навпаки – може збільшити рахунки. Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на Express.co.uk.
До теми Додатковий клопіт або економія: чи дійсно вмикання та вимикання опалення взимку заощаджує кошти
Яка помилка найпопулярніша під час опалення
Один з головних міфів про енергоощадження, який бентежить власників будинків, полягає у тому, чи тримати опалення на низькому рівні цілий день дешевше та енергоефективніше, ніж вмикати та вимикати його за потреби. Експерти говорять, що постійне вмикання та вимикання системи опалення є найпоширенішою помилкою, адже це ніяк не впливає на економію.
Якщо шукаєте сучасне й енергоефективне рішення для будинку, ідеально підійдуть теплові насоси від Bosch. Взимку вони нагріють помешкання, а влітку подарують бажану прохолоду. Технології майбутнього готові працювати для вашого комфорту вже сьогодні. Екологічно, надійно, на різний бюджет.
Так, підтримання постійної температури у домі дозволить уникнути стрибків електроенергії. Крім того, якщо за вікном різко похолодає, то під час постійного вмикання/вимикання опалення доведеться ставити більший режим, щоб прогріти помешкання, якщо до цього опалення було вимкнене у цілях "економії".
Даніель Міхальска-Морріс, менеджерка з технічних інновацій David Wilson Homes, каже, що робота опалення при заданій статичній температурі протягом усього дня може заощадити вам як гроші, так і енергію. Вона пояснила, що під час постійно ввімкненого опалення система підтримує задану температуру, що призводить до постійного і статичного використання енергії.
Водночас варто зважати, який саме котел встановлений у домі, адже це також впливає на рахунки.
Наприклад: у традиційних газових котлах періодичне опалення зазвичай економить більше енергії, ніж постійна робота. Це відбувається через те, що газові котли споживають більше енергії, намагаючись підтримувати постійну температуру протягом дня. Повітряні теплові насоси працюють поступово. Водночас встановлення їхньої роботи на низькому рівні протягом тривалого часу може бути більш ефективним, ніж циклічне вмикання та вимикання. Це пов'язано з природою теплових насосів, які працюють оптимально, підтримуючи постійну температуру, а не щоразу нагріваючись від холоду,
– пояснила вона.
Відтак, постійне вмикання та вимикання системи опалення може не допомогти зекономити, а лише збільшить рахунки. Щоб переконатися, який краще спосіб опалення підходить для вашої системи, проконсультуйтеся з фахівцями чи виробником.