Цей день нагадує про три відомі іпостасі Всевишнього - у вигляді Бога-Отця, Бога-Сина і Святого духа. За словами отця Петра, згідно з Євангелієм, у день, коли з небес на Ісусових апостолів зійшли вогненні язики Духа, вони заговорили різними мовами, щоб іти до різних народів і проповідувати вчення Христове.

“Свято святої Тройці, пятидесятниці супроводжується традиціями, зокрема прикрашаються храми, оселі зеленню. Це нагадує цю відому біблійну долину, діброву мавпійську, де біля дуба зустрів трьох странників, подорожників ангелів великий праведник, старозавітній Авраам. Це якраз був прообраз Святої тройці”, - каже священик Свято-Володимирського Собору отець Петро.

У Свято-Володимирському соборі відправив Предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет. Він каже: ми повинні дякувати Богові, що живемо у вільний час в незалежній державі і маємо можливість ходити до храму і молитись. У прихожан в цей день особливо піднесений настрій. Кажуть - День Пресвятої трійці зближує людей.

“Я з дочкою кожного року приходимо сюди. Мене це свято, якщо чесно зближує із дочкою, ми коли ідемо говоримо про щось добре, про наше життя і про наші плани, а особливо коли ідемо вже посвятимо квіти. Це ніби підносить мене і мою дочку, підносить до чогось світлого, до якихось звершень”, - каже прихожанка Надія.

“Свята Трійця - це Дух святий, який допомагає жити, коли трудно на душі, завжди йдеш до храму і Бог помагає. І зелень ця спасе Україну”, - каже прихожанка Ліна.

Зі святом Трійці в українців пов’язано також чимало обрядів, таких як "куста". Дівчата співають троїцьких пісень і вибирають найкращу серед усіх дівчат. Потім її прикрашають і водять від хати до хати. Мовляв, така дівчина приносить до кожного дому здоров'я та добробут. Також у цей день з давніх-давен відганяли русалок.

“Не можна було, ні в якому разі, ходити цілий тиждень біля річок, ну там по одному, і якщо ходили то обов’язково брали з собою оберіг, оберіг це був любисток, полинь або часник вішали”, - каже керівник гурту "Рожениця" Інна Шаркова.

Однак, обряди вже давно втратили свою популярність. Здебільшого в цей день люди прикрашають свої домівки зеленню та квітами, ідуть до церкви аби духовно очиститись і намагаються уникати фізичної праці. У народі цей день називають ще Зеленими святами.