У середу, 22 листопада стало відомо, що Володимир Зеленський підписав закон №7687. Згідно з ним, визначається порядок відтермінування від призову людей, які не підлягають мобілізації.

Читайте також Повістки прийдуть кожному: чи варто всім чоловікам готуватися до мобілізації

Кого тепер можна забронювати

Зазначмо, що Верховна Рада проголосувала більшістю голосів за цей законопроєкт ще 4 листопада. У документі йдеться про те, що:

  • військовозобов'язані, які працюють в органах державної влади, на підприємствах, в установах та організаціях, підлягають бронюванню згідно з певними – чітко визначеними умовами.
  • збільшується перелік військовозобов'язаних, які не підлягають призову на службу під час мобілізації. Зокрема, йдеться про працівників органів державної влади, інших підприємств та установ.

Хто ще не підлягає призову під час мобілізації

Нещодавно 24 канал писав про те, кого в Україні не можуть мобілізувати на проходження військової служби. Згідно зі законодавством, це, зокрема, особи, що визнані непридатними за станом здоров'я або віком; особи, які доглядають за кимось, та інші категорії. З детальним переліком можна ознайомитись за посиланням.

Нагадаємо, відтермінування від служби мають також студенти на час навчання у вищих закладах освіти. Однак – не всі, лише ті, які здобувають знання на денній, або дуальній формах навчання.

Якщо ви не є у жодній з категорій та не навчаєтесь у вищому навчальному закладі, то повинні бути готовими до того, що повістка може прийти в будь-який момент. Важливо, що документ про призов вам не можуть вручити абиде та абихто. Потрібно пам'ятати свої права і не вестись на фейки.

Фейки щодо вручення повісток
Спростування фейків щодо вручення повісток / Картинка 24 каналу