Через корупційні скандали 1 лютого звільнили верхівку української митниці. Згодом народний депутат Арахамія зазначив, що у цій держструктурі відбувається жахлива плинність кадрів та описав проблеми, що існують в цьому органі.

Читайте також Заступник керівника митниці Черкаський написав заяву на звільнення, – Арахамія

Головна проблема – "договорняки" на місцях

За словами обранця, є декілька чинників, що сприяють існуванню корупції в Державній митній службі. Власне, один з найголовніших – "договорняки" на місцях.

Я розумію митницю у її теперішньому стані як повністю феодальну структуру. Тобто коли навіть фігура начальника обласної митниці не грає такої ролі, як начальник зміни. Тому змінити ситуацію можна лише інституціонально,
– констатував голова фракції "Слуга народу".

Водночас він відповів на запитання журналіста стосовно того, "які прізвища є на столі на посаду нового очільника митниці". Арахамія зауважив, що кандидатів на цей пост рівно нуль. При тому, що зазвичай охочих все ж є певна кількість, але чомусь в не в цьому випадку.

На митниці зникає багато грошей

  • До цієї теми згадаємо, що останні кадрові зміни на митниці не відбулись раптово. Той же Давид Арахамія раніше анонсував "весняні посадки" та звільнення всього керівного складу у Держаній митній службі.
  • Також відомо, що у 2022 році цей держорган виконав план всього на 60% та виявився, за словами деяких народних депутатів, найслабшою ланкою серед усіх органів.
  • Власне, Данило Гетманцев розкритикував службу, зазначивши, що держава недоотримала 227,5 мільярда гривень.