Пожежа біля ЧАЕС

Вже пройшло майже 13 років з того часу, як чорнобиль залишили останні мешканці. Зараз на цій землі де-не-де живуть сміливці і процвітає екстремальний туризм. Пожежники запевнили, що масштабний вогонь майже не вплинув на рівень радіації. Тільки виріс вміст радіонуклідів у повітрі, але не вище норми.

Під Чорнобильською АЕС показники радіонуклідів – не вищі, ніж до пожежі. Загалом, безпечний рівень радіаційного фону до 50 мікрорентген на годину. Перші 12 пожежників, які з першого дня боролись з вогнем розповіли, що потрібна техніка – гвинтокрили і літаки прибули лише на 3-й день. Пожежник Микола Радченко додав, що вони під час пожежі зіштовхнулися з тим, що не було пального.

Перший день у нас нічого не було. У нас стояло три машини без палива,
– уточнив Микола Радченко.

Наслідки пожежі більш ніж вражаючі – полум'я знівечило 350 гектарів лісу. 2-го травня, майже через тиждень, рятувальники пожежу остаточно погасили. Кажуть, – процес затягнувся, бо не усюди була вода.

Виконуючий обов’язки начальника ГУ ДСНС у Київській області Петро Кісільов пояснив, що водоймища знаходяться в таких місцях, куди важко доїхати автомобілям. Для цього вони залучили мотопомпи і ними накачували воду в пожежні автомобілі.

Еколог Сергій Мирний, який організовує тури до Чорнобиля запевнив, що ризики від пожежі незначні адже до найнебезпечнішої зони – могильників, де поховані відходи, пожежа не дісталась.

Пункт захоронення відходів – це поле без лісу. Тобто ліс поруч може горіти, але це не матиме великого впливу на радіаційний стан,
– зазначив еколог.

Версії займання

Інше питання – причина пожежі. Адже дуже символічно, що ліси зайнялись рівно на 29 річницю Чорнобильської біди. Працівники запевняють, що усьому виною несприятливі погодні умови. Ще одна версія – ненавмисний підпал. Адже того дня, на роковини трагедії, до зони з'їхалось багато людей. Тому навіть недопалок міг спричинити пожежу.

Хоча Держслужба із надзвичайних ситуацій розглядає версію навмисного підпалу. А знавці-екологи просять звернути увагу на те, ще Чорнобильська зона мала стати біосферним заповідником, що могло заважати певному колу осіб. Але головне зараз – запобігти подальшим пожежам. До прикладу, навіть сусідня Білорусь більше турбується про ризики підпалу. Там стоїть 38 пожежних вишок, а на нашій території зони відчуження – лише шість.