Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв заявив 19 березня про складання повноважень глави держави після 30 років правління. Тепер він очолить Раду безпеки Казахстану і залишиться головою партії "Нур Отан".

Читайте також: Новим президентом Казахстану стане Касим-Жомарт Токаєв: що відомо про політика

Назарбаєв пішов у відставку: дивіться відео про президента Казахстану

Інавгурація Токаєва відбудеться на спільному засіданні палат парламенту Казахстану о 12:00. Про це мовиться указі президента республіки Нурсултана Назарбаєва.

В указі також пояснюється, що у зв'язку з рішенням Назарбаєва припинити виконання повноважень президента з 20 березня, "повноваження президента Республіки Казахстан на термін, що залишився, переходять до голови Сенату Республіки Казахстан з моменту складення присяги", яким є Токаєв.

Назарбаєв Токаєв
Назарбаєв і Токаєв

Що відомо про Нурсултана Назарбаєва? Він був першим і єдиним президентом Казахстану з 1990 року. Коли у 1991 році республіка здобула суверенітет, Назарбаєв кілька разів перемагав на виборах глави держави. У 2007 році парламент надав йому як першому президентові право балотуватися на цю посаду необмежену кількість разів. Востаннє Назарбаєв переміг на дострокових президентських виборах у квітні 2015 року, набравши 97,75% голосів. Це був його на п'ятий президентський термін.

Теперішній термін президентських повноважень Назарбаєва повинен був завершитися у квітні 2020 року. У липні Назарбаєву виповниться 79 років.

До слова, Назарбаєв є кавалером українських орденів Свободи (2010) та Князя Ярослава Мудрого I ступеня (1997).

Що відомо про Касима-Жомарта Токаєва? Свою кар’єру почав у Міністерстві закордонних справ СРСР черговим референтом. Потім працював у радянському посольстві в Республіці Сінгапур. Був старшим референтом, аташе, третім секретарем МЗС СРСР. Працював і в МЗС Казахстану після розвалу СРСР, зокрема очолював відомство.

Токаєв також виконував обов'язки прем'єр-міністра Казахстану, був державним секретарем, депутатом Сенату парламенту країни.

З 2011 по 2013 рік був заступник генерального секретаря ООН, главою Європейського відділення ООН у Женеві.

У 2013 році Токаєв став спікером Сенату парламенту Казахстану.