Терорист групи Сенцова — так називали Геннадія Афанасьєва російські спецслужби. Кримського активіста викрали 9 травня 2014 року в Сімферополі. Вибивали свідчення проти тоді ще вільного Сенцова. Під примусом ФСБ спочатку погодився співпрацювати — в обмін на пом'якшення вироку. Вже на суді у Москві заявив про тиск і відмовився від свідчень. Адвокат каже — Афанасьєва жорстоко катували.
В результаті Московський суд визнав Афанасьєва винним в тероризмі. Нібито він за вказівкою "Правого Сектора" підпалив будівлі "Російської громади Криму" та місцевого відділення "Єдиної Росії". А також готував підрив пам'ятника Леніну та меморіалу Вічного вогню у Сімферополі. Йому присудили 7 років суворого режиму.
Вже після вироку Афанасьєву як кримчанину хотіли нав'язати російське громадянство — аби відповідав за російськими законами. Він відмовився.
Не пощадили ФСБшники і 73-річного екс-директора Полтавського заводу "Знамя". Той у серпні 2014 року приїхав до Москви на ділову зустріч. Звинуватили українця у шпигунстві, начебто скуповував надсекретні деталі від російської зброї ЗРК С-300.
Йому присудили 6 років суворого режиму. Хоча це менше найнижчої межі — за шпигунство Кримінальний кодекс Росії передбачає від 10 до 20 років позбавлення волі. Солошенко повністю визнав свою провину. Вирок оскаржувати не став, сподіваючись на повернення в Україну.
Читайте також: Двоє українців прибули в Росію в обмін на Солошенка та Афанасьєва
Нагадаємо, 14 червня українські політв’язні Юрій Солошенко і Геннадій Афанасьєв повернулися в Україну.
Раніше Афанасьєв та Солошенко написали прохання президенту Росії про помилування та підписали низку інших паперів, необхідних для здійснення передачі засуджених.
Окрім визволеної Надії Савченко у полоні Кремля ще залишається понад 20 українців.