19 травня стало відомо, що міністр енергетики Рік Перрі очолить офіційну делегацію США на інавгурацію Володимира Зеленського 20 травня, про це повідомила прес-служба Білого дому.

Читайте також: Інавгурація Зеленського: хто зі світових лідерів приїде до України

Відомо, що до складу делегації увійшли спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер, посол США в ЄС Гордон Сондланд директор департаменту Європейських справ у Раді нацбезпеки США при президентов Александер Відман і виконувач обов'язків голови дипломатичної місії США в Україні Джозеф Пеннінгтон.

Білий дім, США , Зеленський, інавгурація
Білий дім оприлюднив список делегації на інавгурацію Зеленського

Сам Дональд Трамп або ж віце-президент Майк Пенс не приїдуть через щільні графіки, про це сказав посол України в США Валерій Чалий, пише Укрінформ. Посол наголосив, що Трамп висловив підтримку України у телефонному спілкуванні Зеленського з Трампом – і це залишається незмінним.

Сьогодні є рішення про те, що в Україну поїде велика представницька делегація у складі до 15 осіб. Вона матиме статус Президентської делегації,
– наголосив він.

Окрім того, Чалий зазначив, що під час перебування американської делегації в Києві ґрунтовних переговорів очікувати не слід, "але, очевидно, на зустрічах все ж мають бути окреслені плани подальшої двосторонньої взаємодії, візитів, що дало би можливість обговорити весь комплекс питань стратегічного партнерства України і США".

Коли відбудеться інавгурація Володимира Зеленського?Уранці 16 травня Верховна Рада нарешті затвердила дату інавгурації Володимира Зеленського відповідно до рішення нардепів, яке підтримали 315 осіб. Церемонія відбудеться 20 травня. Прес-служба Зеленського уже почала акредитувати журналістів на подію. За їхніми словами, інавгурація Володимира Зеленського розпочнеться о 10:00.

Відповідно до Конституції, обраний президент мусить скласти присягу народові України на урочистому засіданні Верховної Ради, що проводять у сесійній залі українського парламенту. У день урочистого засідання Верховна Рада України не розглядає інших питань. Приведення Президента України до присяги здійснює Голова Конституційного Суду.