“Колір викликає у людей позитивні емоції, приємно працювати з різними кольорами. Це все на таких потужних емоціях. А хто малює сірим, то він, напевно, так і відчуває”, - каже художник Михайло Деяк.

За мистецьку науку Деяк взявся у 14 років. Тоді за наставника йому став відомий ужгородський митець Володимир Микита. Юнак наслідує традиційну закарпатську школу, але наповнює її власними живописними ходами. Кольори стають насиченішими, а експерименти з композицією - сміливішими.

“Він такий стриманий, не дуже емоційний, але, коли він пише роботу, він в якомусь трансі, він весь там в картині, в цьому сюжеті. Він нікого не бачить, не чує. Але потім, як завершує - все стає знову таким, як завжди”, - розповідає галерист, мистецтвознавець Юлія Волошина.

Сьогодні Михайло Деяк, натхненний подорожами, малює Європу. Вузькі іспанські вулички, італійські канали, французькі порти з білосніжними яхтами. Та Європа у нього своя - вона балансує на грані реальності та уяви, відчуттів та побаченого.

“Біля Венеції є таке маленьке містечко, острівець, Бурано називається, і там кожен будинок - різного кольору. От прямо такими ядовитими кольорами вони і пофарбовані. Якщо хтось хоче вималювати будинок в інший колір, треба писати дуже багато заяв у Венецію, щоб мер дозволив пофарбувати в такий колір, як він хоче”, - каже Михайло Деяк.

Не забуває художник і про Батьківщину. Знайомі квартали набувають в роботах святкової небуденності. В його яскравій Україні, кажуть мистецтвознавці, хочеться жити, подорожувати нею. Майстерно "грає" художник і з простором. Картини створюють ефект присутності, такий собі - мистецький 3D без окулярів.

“Ну я просто хочу, щоб глядач, який стоїть перед картиною, - він повністю стояв у картині, щоб йому не заважали якісь тіні, чи ще щось, тоді він буде просто максимум наближений до живопису”, - каже Михайло Деяк.

Аби найповніше передати усю гамму відчуттів, художник береться виготовляти власні фарби і малює виключно ними.

Високо оцінює їх якість і вітчизняний мистецький бомонд. Чи не найбільшим шанувальником стає один з найдорожчих художників України - Анатолій Криволап. Каже, завдяки таким флюорисцентним кольорам на полотнах з’являються живописні заходи сонця та світанки.

Не покладає рук і Михайло Деяк. Щоденно створює нові яскраві сюжети, стверджується як самобутній митець.

“Фовісти писали в такій манері - дикими фарбами, яскравими, прямо з тюбика. А він пише дуже індивідуально. Я б його і не порівнювала ні з ким. Я особисто його вже сприймаю, як особистість”, - каже галерист, мистецтвознавець Юлія Волошина.

Робота не спиняється ні на мить. Художник подорожує, часто, аби швидше зафіксувати побачене, малює прямо посеред вулиці. В майбутньому ж, зізнається, мріє про власну мистецьку течію - як поп-арт Ворхола, чи фовізм Матіса. І заради цього, готовий працювати, не покладаючи рук.