Мовиться про першу міжконтинентальну балістичну ракету, яка використовує тверде ракетне паливо. Власне, її створення викликало чимало дебатів, пов'язаних із роллю Росії.
Читайте також Міноборони Росії здійснювало таємний рейс до КНДР на раритетному Ил-62М: про що могли говорити
Може бути результатом співпраці держав
Про це йдеться у доповіді вашингтонського Центру стратегічних і міжнародних досліджень. Почесний професор Массачусетського технологічного інституту в ньому ствердив, що "Хвасон-18", ймовірно, – результат технічної співпраці КНДР і Росії.
Раптову появу цих передових можливостей важко пояснити без співпраці з російським урядом і його вченими,
– написав Постол.
Він також звернув увагу на візуальну схожість з твердопаливною міжконтинентальною балістичною ракетою "Тополь-М", яка також має назву SS-27. У своїй частині доповіді він назвав її "передовою 50-тонною".
Варто зауважити, що Росія та КНДР нещодавно закликали до тісніших військових зв'язків. Водночас Північна Корея заперечує, що має бодай якісь "збройні угоди" з країною-агресоркою.
Чим схожі обидві ракети
Експерти зазначають, що у них схожі діаметри двигунів і конфігурації. Крім того, 100-відсотковий успіх випробувань свідчить про технології, які вважаються добре відпрацьованими. Чого тільки вартий проліт "Хвасон-18" над Японією та ризики, пов'язані з цим.
Аналітики додають, що ракетна програма Північної Кореї своїм корінням сягає допомоги з боку СРСР. Невдовзі естафетну паличку, так би мовити, перехопила Росія. Крім того, прискорювачі, які використовуються для руху боєголовок, нагадують радянські зразки.