Таку думку 24 Каналу висловив кандидат політичних наук, експерт-міжнародник Станіслав Желіховський, зауваживши, що раніше була інформація, що в Росії вже триває неформальна виборча кампанія. Зазначимо, що про "своє рішення" терорист повідомив у листі з СІЗО.

До теми Об'єднує Пригожина й Навального, – Чаленко про плани Гіркіна йти в президенти

Про початок такої виборчої кампанії свідчать поїздки Владіміра Путіна за кордон. Так очільник Кремля хоче показати, що він буцімто активно "виконує свої обов'язки", що може забезпечити "позитивний імідж" в очах виборців.

Окрім того, є інформація, що на майбутні президентські вибори 2024 року Кремль хоче шукати кандидата від нібито "непідконтрольних" йому партій чи політсил у Росії. Так хочуть залучити суспільство брати участь у виборах і показати нібито "надійність" російської виборчої системи.

Стрєлков заявив про можливу участь у виборах. Фактично, це підпідає під цю версію. Це нібито є якась "альтернативна думка" і нібито "незалежний кандидат",
– наголосив Желіховський.

Чи суперник Гіркін для Путіна: дивіться відео

Нібито "незалежний"

Цей терорист неодноразово записував ролики, в яких критикував російську верхівку та перебіг бойових дій на війні проти України. Мовляв, він начебто має "власне бачення" та є "незалежною особою", яка коментує ті чи інші події.

Однак в Росії насправді незалежних кандидатів не буває. Тим паче, враховуючи, яку роль мав Гіркін-Стрєлков ще на початку російсько-української війни та скільки скоїв воєнних злочинів.

"Як можна говорити про те, що він може бути якась "незалежна кандидатура"? Це такий собі "технічний кандидат", аби показати видимість якогось "плюралізму" в Росії", – додав експерт-міжнародник.

У Росії готуються до президентських виборів

  • У країні-агресорці весною 2024 року "обиратимуть" президента. Прессекретар Путіна Дмітрій Пєсков сказав, що наступний президент Росії буде "таким самим. Або іншим, але таким самим".
  • В Інституті вивчення війни припускають, що Владімір Путін, ймовірно, може уникати у своїй передвиборчій кампанії теми війни Росії проти України. Однак він може зосередитися на нібито "стабільності" в країні та критиці західних країн.
  • Депутат держдуми Росії заявив, що 20% росіян, яких не задовольняє Путін, треба "знищити" або "ізолювати". А прессекретар очільника Кремля заявляв, що Путін набере на виборах понад 90% голосів.