Такі спецоперації проводитимуть все частіше, а Росія натомість втрачає свою керованість. Про це 24 Каналу заявив радник голови ОПУ Михайло Подоляк.

Дивіться також Ліквідація Киви під Москвою: що відомо про раптову смерть зрадника

Ліквідація Киви

Михайло Подоляк зазначив, що Росія – криміналізована країна. Кива мав дуже специфічне коло зустрічей. Тому в Росії таких інцидентів буде багато. Також з війни повертається багато людей з кримінальними схильностями. Безлад у країні-агресорці продовжиться.

Сьогодні і СБУ, і ГУР набагато ефективніше розуміють все, що відбувається в Росії. Вони мають розгалужені агентські мережі, вони вміють там працювати. А російська контррозвідка не так суттєво протидіє, як раніше. Поступово контроль над територією, над долею тих чи інших зрадників переходить до рук наших розвідок та спецслужб,
– підкреслив він.

Водночас не варто перебільшувати значення Киви. Він не мав впливу на політику Росії, не мав жодних інсайдів з України. Зрадник лише брав участь у класичних російських пропагандистських шоу на федеральних каналах.

Подоляк про інциденти у Росії: дивіться відео

Росія втрачає керованість

Як наголосив радник голови ОПУ, підриви на Байкало-Амурській магістралі демонструють, що є спроможності блокувати всю внутрішню логістичну систему Росії, але над цим треба працювати. Проте росіяни достатньо швидко полагодили пошкодження і все продовжує працювати.

Крім цих двох інцидентів, є ще десятки інших – виникають пожежі, підриваються виробничі спроможності в далеких регіонах. Це відбувається по всій території Росії.

Це говорить, що поступово Росія втрачає керованість. Нам би хотілося, щоб це відбувалось швидше. Ймовірно, якби наступальні операції України були більш вдалими, тоді б кількість цих інцидентів призвела до остаточної втрати в Росії керованості тими чи іншими процесами,
– зауважив Подоляк.

Санкції проти Росії працюють, але не так, як повинні. Така ж ситуація зі стелею цін на нафту та газ. Країна-агресорка продовжує отримувати великі доходи, тому має фінансові можливості для рекрутингу людей на фронт, особливо у дуже відсталих регіонах.

Вибухи на магістралі у Росії: головне

  • У ніч на 30 листопада у Росії стався вибух на Байкало-Амурській магістралі – у Північномуйському тунелі ім. Бессолова. Він розташований у Бурятії. Цим шляхом окупанти постачають боєприпаси, а після пошкодження направили поїзди іншим шляхом.
  • За даними 24 Каналу, це була операція СБУ. Під час руху вантажного потягу спрацювали чотири вибухових пристрої.
  • Вже 1 грудня на Байкало-Амурській магістралі знову вибухнув поїзд, який перевозив пальне. Як повідомили джерела 24 Каналу, це другий етап спецоперації СБУ із виведення з ладу цієї магістралі. За даними російських телеграм-каналів, унаслідок вибуху загорілося 6 цистерн.