З 2014 року Кремль хоче бачити себе господарем всієї планети. Таку думку в програмі "Про головне" на 24 каналі висловив Роман Безсмертний, дипломат та колишній представник України в політичній підгрупі ТКГ.

Варте уваги Зеленський vs Путін: чи треба говорити з президентом Росії

Насправді ж це інформаційна бомба, яка знесла тему запровадження безстрокового режиму тиші,
– переконаний дипломат.

"Сюди додайте ще й те, що це сигнал на те, що нічого не відбулося. Не треба сподіватися, що цей режим довго протримається. Цією заявою він вже фактично зруйнований, ще не розпочавшись", – додав колишній представник України в політичній підгрупі ТКГ.

На думку Безсмертного, режим припинення вогню довго не протримається. А позиція Кремля щодо знищення України як демократичної держави і перетворення її на сателіта або частину російської імперії – Путін ставить це собі за мету, яку він не полишав і не полишає.

Як пройшов перший день перемир'я на Донбасі?

У ніч проти 27 липня на Донбасі запрацювало повне й всеосяжне перемир'я. Водночас протривало воно не довго, оскільки бойовики обстріляли українські позиції посеред ночі.

Вже після обіду відбувся другий обстріл окупантів, а от українські війська вогонь не відкривали. На щастя, втрат серед українських воїнів немає.


Про мінські угоди

Дипломат наголосив, що насправді мінські домовленості не мають абсолютно ніякої юридичної сили. Тому все, що про них говорять, має право бути. Це як об'єкт, про який можна говорити, коли вже поговорили про всі теми. При цьому, будь-яка позиція в цій ситуації має право на життя.

І це найгірше. Бо нас Кремль завів з 1 січня 2016 року на цей слизький лід і тримає нас на ньому. При чому, не тільки нас, а й Німеччину та Францію – як перших учасників цього процесу, ОБСЄ, Радбез ООН тощо. Ця позиція вигідна Кремлю,
– зазначив він.

Й додав, що висловлювання, які використовує РФ – "це не ми, а якісь ОРДЛО, а оце Київ каже тут, а вибори мають бути там" – це тактика Кремля. Безсмертному подобається те, що Резніков (міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій – 24 канал) це розуміє.

"Він прийняв цю тактику і контратакує нею ж. Банкова говорить одне, він – інше. Інша справа, що тут немає, зрозуміло, стратегії – а що ви хочете насправді. У війні хотіти можна лише перемоги, це треба зрозуміти", – підсумував Безсмертний.