Чохол для матрацу Luna
Каліфорнійський стартап Luna створив "розумний" чохол для матраца. Однойменна новинка оснащена цілою низкою сенсорів та адаптером Wi-Fi. Одягнувши цей чохол на матрац, власник фактично перетворює своє ліжко на компонент системи "розумний дім".
Зокрема, можна регулювати температуру під ковдрою за допомогою нагрівальних елементів. При цьому пристрій здатний підтримувати різну температуру на кожній половині ліжка.
Також чохол відстежує фази сну і фіксує різні показники організму людини. Ці дані пересилаються на спеціальний мобільний додаток через Wi-Fi. Крім того, Luna вміє збирати і враховувати інформацію з інших фітнес-програм. Це дозволяє системі давати рекомендації стосовно оптимальних фізичних навантажень, після яких сон буде приємним і спокійним.
А ще чохол здатний взаємодіяти з іншими елементами "розумного дому". Приміром, коли власник засне, система вимкне світло, зачинить дверний замок підбере оптимальну температуру кондиціонера тощо. І, зрештою, передбачений будильник, який обере оптимальний час для пробудження.
У продажу Luna з'явиться восени. Орієнтовна ціна — 250 доларів.
Робот-пожежник для кораблів
ВМС США випробували інноваційного робота-пожежника. Завдання машини під назвою SAFFiR — самостійно гасити пожежі на кораблях. Зокрема, робот повинен доправляти в гарячу точку шланг з водою, автоматично його розкручувати і скеровувати в бік вогню. Спеціальні датчики дозволяють орієнтуватися в просторі навіть в умовах сильного задимлення.
За словами військових, SAFFiR добре впорався з тестовим завдання. Основна перевага в тому, що він здатний витримувати значно вищі температури, ніж людина. Тепер американці планують вдосконалити робота. Зокрема, встановити потужнішу батарею — зараз її вистачає на півгодини. А ще "Сафіра" планують навчити розпізнавати голосові команди і жести.
Штучний лист
Британські науковці створили перший у світі синтетичний листок. Винахід здатний виконувати ті ж функції, що й справжній лист — поглинати CO2 і виробляти кисень.
У ньому застосовані хлоропласти, взяті зі звичайних зелених рослин. Їх помістили у білкове середовище, що дозволило цим елементам рівномірно розподілитися по поверхні.
Поки невідомо, скільки вуглекислого газу може поглинути штучний лист і скільки кисню генерувати. Однак автори проекту покладають на свій винахід великі сподівання. Приміром, таким листям можна вкрити стіни будинків у мегаполісах. Також їх можна буде використовувати на космічних кораблях і навіть під час колонізації планет.