СБУ стверджує, що зловмисники своїми діями мають на меті створити напругу й паніку в суспільстві. У відомстві відзначають, що українцям важливо розуміти: псевдомінування є популярним інструментом гібридної агресії Росії проти України.

До теми Всього за одну добу в Україні замінували 600 різних об'єктів

Кожне повідомлення відпрацьовують щодня

Служба безпеки України і, зокрема, Антитерористичний центр при СБУ, разом з Національною поліцією в рамках свого функціоналу щоденно відпрацьовують кожне з таких повідомлень,
– заявив речник СБУ Артем Дехтяренко.

Українців просять зберігати спокій, а ЗМІ ретельно перевіряти подібну інформацію. Адже, говорячи правду, ЗМІ не будуть сприяти ворожим повідомленням.

Що відомо про масові "мінування" в Україні

  • У Львові анонім 12 січня повідомив про замінування всіх міських шкіл. Там працювали вибухотехніки та правоохоронці, а школярів відпустили тоді додому.
  • Масові повідомлення про загрозу вибуху у ТРЦ та навчальних закладів були й у Києві 13 січня. Кінологам та вибухотехнікам довелося перевіряти багато об'єктів.
  • Анонім 13 січня також повідомляв про замінування двох гіпермаркетів Metro у Львові. Там працювали правоохоронці та вибухотехніки. Така ж ситуація була у Херсоні та Полтаві.