“Вони влаштували нам цей погром. Вони не звертали увагу - люди, не люди - вони потопталися по нас ногами. Спочатку буржуйки поперевертали, люди почали задихатися. Потім намет завалили на нас”, - розповів інвалід-чорнобилець Петро Балаклеєц.
Поки МНСники розбирали намет, мовчки спостерігали за цим правоохоронці. Втручатись вони не мали права і наміру, адже їх завданням було слідкувати за порядком.
“Намет був буквально за 7 хвилин, його буквально підняли в повітря і відразу винесли. Були обурення з боку учасників незаконної акції, але фізичного протистояння не було”, - розповів начальник Донецького міського управління внутрішніх справ Юрій Сєднєв.
“З боку протестуючих ніяких висловлювань у бік співробітників МНС не було”, - сказав заступник начальника управління МНС в Донецькій області Олексій Мігрін.
Під час суботнього штурму наметового містечка помер 70-річний шахтар, який підтримував чорнобильців голодуванням. Свідки кажуть, його просто затоптали у наметі, рятувальники ж твердять, що у нього було хворе серце, а смерть Геннадія Конопльова - на совісті організаторів акції.
“Він такий не один. Не один він звертався в “швидку” і відмовлявся від госпіталізації. Організатори акції також повинні булі піклуватися про своїх людей. Вони потім ще й “швидку” не випускали”, - каже голова Донецької облдержадміністрації Андрій Шишацький.
За фактом загибелі одного з голодувальників у понеділок порушили карну справу. Генеральна прокуратура отримала від Президента завдання - у термін 10 днів розібратись з причиною смерті чоловіка та встановити винних.
Інцидент у Донецьку також може стати приводом для позачергової сесії, яку опозиція хоче зібрати у середу.