Повним ходом людина черпає енергію сонця, використовує потенціал річок та морів, генерує електрику з вітру. Інноваційний підхід, як поєднати досвід природи та сучасні технології запропонували інженери в Тунісі.
На відміну від звичних генераторів, лопаті цього вітряка повторюють рухи крил птахів. Ідею винахідники підгледіли у колібрі, напрочуд рухливих пташок: ці крихітки розвивають у польоті швидкість до 80 км/год., здійснюючи сотні змахів за секунду.
Експериментальна модель Tyer Wind генерує потужність 1 кВт. Кожна лопать завдовжки півтора метра й виготовлена з вуглецевого волокна. Загальний "розмах крил" – трохи більше 3,5 метри.
Завдяки особливій траєкторії руху лопатей, вітряки-"колібрі" займають суттєво меншу площу, ніж традиційні вітрогенератори такої ж потужності. Їх зручно розміщувати на невеликих ділянках, приміром, для забезпечення електрикою приватних домівок. Tyer Wind створюють менше шуму і не несуть загрози птахам.
Читайте також: Як австралійці в незвичний спосіб можуть подолати голод на Землі
Конструкція дозволяє робити такі вітряки значно більших габаритів, а отже, й більшої потужності, та об’єднувати їх у єдину мережу, розмістивши на суші або навіть на воді.
Поки ж туніські розробники все ще тестують своє ноу-хау, доводячи до пуття технічні характеристики та аеродинамічні властивості "крил". Комерційне застосування "вітряків-"колібрі" можливе не раніше як через рік.