Про появу терористів у Карабасі заявив міністр закордонних справ Ірану Хусейн Амір Абдуллахян в інтерв'ю. Дипломати Азербайджану заперечили його слова.

Цікава думка Без діалогу, але з амбіціями: політолог пояснив суть конфлікту Вірменії та Азербайджану

"Азербайджан чуйний до питань ісламської солідарності"

За її словами, в цілому, існування на території Азербайджану будь-яких сил, зокрема терористів, не можуть бути предметом обговорень.

Ми не приймаємо твердження про присутність будь-яких третіх сил поблизу азербайджано-іранського кордону, провокаційних спробах цих сил, тому що ці заяви не мають під собою ніяких підстав,
– сказала представниця МЗС.

Вона зазначила, що Баку завжди проводив незалежну зовнішню політику, засновану на національних інтересах. У МЗС додали, що Азербайджан "дуже чуйно ставиться до питання ісламської солідарності".

Що сказав Іран про терористів

Раніше у МЗС Ірану заявили, що під час звільнення Карабаху ряд терористичних рухів проникли в регіон. Ізраїль за таких обставин начебто також намагається скористатися цією напруженістю.

За словами міністра, під час зіткнень в Карабасі Іран на політичному рівні заявляв про свої побоювання з приводу присутності Ізраїлю на території Азербайджану. Відтак Іран не потерпить присутності ізраїльських сил поблизу своїх кордонів.

Коротко про війну у Нагірному Карабасі

  • Конфлікт Вірменії та Азербайджану щодо Нагірного Карабаху триває із кінця 80-их.
  • Ситуація загострилася 27 вересня 2020 року. Активні бойові дії тривали 44 дні – до листопада.
  • Перемир'я настало після підписання договору між президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим, прем'єром Вірменії Ніколом Пашиняном та посередником Володимиром Путіним.
  • У Єревані цю угоду сприйняли як капітуляцію та обурилася діями влади.
  • Сторони періодично звинувачують одна одну в порушенні перемир'я.
  • Іран же веде свою війну із Ізраїлем через Сектор Гази, яка загострилася влітку 2021 року. Сторони випустили понад 4 тисячі ракет.