Команди зіграли на стадіоні "Альянц Арена" у Мюнхені. Це була вже 37-ма зустріч між цими європейськими збірними. 24 Канал розповідає, як минув вогняний поєдинок Іспанія – Франція, у якому збірні боролись за путівку у фінал Євро-2024.

До теми "Фурія Роха" спробує вибити з турніру другого поспіль гранда Європи: анонс півфіналу Євро-2024

Іспанія – Франція 2:1

Голи: Ямаль, 21, Ольмо, 25 – Коло Муані, 9

Вже на старті матчу Франції вдалось швидко повести у рахунку. На 9-й хвилині Коло Муані забив перший гол у зустрічі після передачі Мбаппе – 0:1. Хоча перед цим іспанці могли виходити уперед, якби удар Руїса головою був точнішим.

Відео голу Коло Муані

Перевага на табло французів трималась рівно 12 хвилин, коли Ямаль показав усю свою сміливість та красивим дальнім ударом забив у верхній кут воріт Меньяна. Дивовижний гол вдався молодій зірці Барселони та збірної Іспанії 1:1.

Як забивав Ямаль: дивіться відео

Вже через чотири хвилини Іспанія вперше у поєдинку повела у рахунку. Ольмо взяв на себе ініціативу та переграв Меньяна. Спершу це взяття воріт було записане як автогол Кунде, але потім у протоколі переправили на чистий гол іспанського півзахисника німецького РБ Лейпцига – 2:1.

Відео голу Ольмо

До кінця першого тайму команди не змогли створити гострого моменту. Найпомітнішим у складі "Ле Бле" був Дембеле, але усі його намагання були ліквідовані захисниками "Фурії Рохи". На перерву команди пішли за переваги у рахунку іспанців 2:1.

У перші 45 хвилин збірні на обох завдали сумарно 8 ударів, лише 3 із яких були у площину воріт.

45 хвилин надії для "Ле Бле"

У другому таймі Сімон першим вступив у гру після удару Мбаппе.

Небезпечно було біля воріт господарів після активності Дембеле. Сімон змусив понервувати своїх уболівальників під час удару Усмана.

У середині тайму Дешам випустив нових футболістів. Схема гри французької збірної набула ще більшої атакувальної міці. Майже одразу прийшов момент. Упамекано невдало пробив головою, вигравши боротьбу на другому поверсі у Начо. М'яч відбився від газону та полетів за межі поля.

І знову найактивнішим на полі був Дембеле. Він постійно намагався знайти передачею попереду своїх партнерів по команді. То своїх гравців не було поблизу воріт Сімона, то передачі були перехоплені обороною "Фурії Рохи".

Ернандес пробивав вище воріт Сімона.

На 81-й хвилині Ямаль ледь не повторив свій шедевральний гол. Однак цього разу Ламіну забракло влучності.

Ламін Ямаль
Ламін Ямаль / Фото Getty Images

Після боротьби на обличчі Ляпорта з'явилась кров. Захисник "Фурії Рохи" був змушений вийти за межі полі, поки кров не буде зупинена. На щастя, ушкодження не було серйозним, тому футболіст продовжував гру.

В останні 5 хвилин основного часу Мбаппе отримав чудову нагоду забити. Кіліан увірвався у штрафний майданчик, але пробив значно вище іспанських воріт.

Франції не вдалось влаштувати фінальний штурм воріт Сімона. Іспанія грамотно діяла у захисті та й не забувала про атаки у відповідь. Іспанці не дали шансів супернику.

Останній гострий момент був у Грізманна, який головою із 11 метрів пробив вище воріт.

Іспанія зберегла переможну різницю в один гол над Францією 2:1.

У фіналі Євро-2024 з футболу, який відбудеться 14 липня на стадіон у Берліні, збірна Іспанії зіграє проти переможця іншого півфіналу Нідерланди – Англія (10 липня).