Відповідне рішення більшістю голосів підтримали депутати парламенту країни. Очікується, що до лівійських берегів відправляться 500 іспанських військовослужбовців.
Раніше ця країна погодилася допомогти силам коаліції своїми винищувачами, фрегатом та субмариною. Також до спецоперації незабаром приєднаються військові з Нідерландів та Катару. Про це повідомив прем’єр-міністр Франції Франсуа Фійон. Загалом у військовій операції проти сил Каддафі, окрім Іспанії, беруть участь Франція, Велика Британія, США, Італія, Бельгія та Канада.
Втім, не всі підтримали ідею збройної підтримки лівійських повстанців. Серед активних критиків спецоперації - Туреччина. Прем’єр-міністр країни, коментуючи ситуацію, заявив, що мова може йти про інтервенцію, а не про реальну допомогу лівійському народу.
"Ми вже неодноразово ставали свідками, що такі операції були радше інтервенцією, ніж спробою надати допомогу. Такі операції ставлять територіальну цілісність країн під серйозну загрозу", - каже прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Ердоган.
Перші бомбардування лівійських військ розпочалися минулої суботи. Наразі ударів завдають по об’єктах в Тріполі та його околицях. Також стало відомо, що у вівторок у Лівії зазнав аварії американський винищувач F-15 Eagle. У Пентагоні стверджують, що літак розбився через технічні несправності, а не через вогонь лівійської ППО.
Незважаючи на авіаудари сил коаліції по позиціях військ Каддафі, на заході і сході країни тривають бої між повстанцями і урядовими силами. Ареною запеклих боїв стали міста Зінтан та Місурата. Сторони конфлікту повідомляють про численні жертви не лише серед військових, а і серед мирного населення, втім достовірної інформації про втрати сторін наразі немає.