Її характер формувався в боротьбі за виживання. Так вважає сама Даля. У неї не було заможного батьківського плеча, адже походила з небагатої родини електрика і продавця й усього звикла досягати самотужки. Вивчаючи економіку на вечірньому відділенні у тогочасному Ленінграді, у вільний час працювала звичайною робітницею на хутряному заводі.
Серед її захоплень – карате. Даля навіть здобула чорний пояс. Можливо, неймовірна витримка й дисциплінованість з’явились у неї саме завдяки цьому бойовому мистецтву. А ще - справді залізна хватка, що допомогла їй будувати свою кар'єру - впевнено і без коливань.
Даля працювала дипломатом та головною посередницею на переговорах про вільну торгівлю з ЄС. Вона завжди знала, що місце її країни – в об’єднаній Європі. А коли Литва повністю подолала свій радянський спадок і стала повноправним членом ЄС, Грибаускайте на цілих 5 років доручили управляти фінансами Євросоюзу на посаді єврокомісара.
Грибаускайте не лише зуміла втримати країну на плаву у скрутні часи. Вона володарка премії Карла Великого, яку вважають відповідником Оскара серед політиків. Присуджують її за внесок в об’єднання Європи.
А віднедавна литовська очільниця активно відстоює інтереси Європи на її східних кордонах. Вона одна з небагатьох європейських лідерів, які дозволяють собі нещадно критикувати агресивну російську політику і не ховатися за дипломатичними іграми.