Проти призначення Баканова на посаду голови СБУ проголосували 26 нардепів, ще 22 народних обранців утримались. Перед цим парламент звільнив з посади голови СБУ Василя Грицака.

Читайте біографію Івана Баканова

Що я маю на увазі під реформою СБУ? Насправді все дуже просто: це, коли працівника СБУ зустрічає проста людина та усміхається йому у відповідь, тому що вона почувається безпечно та захищено. Більше того, якщо вона хоче допомогти такому працівникові СБУ. Ось тоді це реформа,
– заявив Баканов.

Він констатував, що від СБУ всі вимагають демілітаризації.

"Для на це (демілітариція) – не вимога, а мрія. Адже, якщо ми демілітаризуємося, це означатиме тільки одне – в нашій країні панує мир. Звісно, для цього треба багато зробити. В тому числі СБУ потрібна буде і ваша допомога", – сказав Баканов.

Нам потрібно буде ухвалити новий закон про СБУ, який усуне деструктивну конкуренцію між правоохоронними органами,
– наголосив новоспечений голова СБУ

Він висловив сподівання, що після прийняття цього закону СБУ запрацює з новою силою. З а його словами, спецслужба має стати технологічною, швидкою, потужною, але невеликою.

Відповідаючи на питання народних депутатів про те, якою Баканов бачить СБУ: як правоохоронний орган або як відомство зі спеціальною службою, Баканов сказав, що "є сенс об'єднати правоохоронну і спеціальну функцію".

Читайте також: Яким буде склад нового Кабінету Міністрів: попередній список імен

постанова про призначення Баканова головою СБУ
Постанова про призначення Баканова головою СБУ

До цього моменту Баканов виконував обов’язки голови СБУ, допоки його попередник Василь Грицак був у відпустці. Водночас Баканов був першим заступником голови СБУ і начальником Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління спецслужби.

Що відомо про Івана Баканова?

Баканов – родом з Кривого Рогу і разом з українським президентом Володимиром Зеленським жив у одному під’їзді. Вони товаришують з дитинства

У 2013 році Баканов став керівником ТОВ "Квартал 95", а згодом – керівником ТОВ "Студія Квартал-95". На ім'я Івана Баканова зареєстровані компанії ТОВ "Студія Квартал-95" і ТОВ "Квартал-95". Їхній засновник і кінцевий бенефіціар – Green Family Ltd, зареєстрований на Кіпрі, в Нікосії. Там вказані два керівники – Оксана Лазаренко (дружина Баканова) і Марина Разомова-Георгіу.

Баканов був також главою передвиборного штабу Зеленського, коли той був кандидатом у президенти.