Оновлену інформацію повідомив речник МЗС України Олег Ніколенко посеред дня 8 жовтня. Він запевнив, що оперативний штаб міністерства працює цілодобово, щоб допомагати українцям в Ізраїлі.

Дивіться також Хто такі ХАМАС і Хезболла та чому вони воюють проти Ізраїлю

У якому стані українці в Ізраїлі

За минулу добу українські дипломати розшукали 1 громадянина, який зник на півдні країни. Допомогли 1 родині виїхати із міста Ашкелон. Знайшли тимчасове житло для 2 родин на тлі скасованих авіарейсів,
– пояснив Ніколенко.

За його словами, Міністерство закордонних справ далі працює, щоб отримати офіційне підтвердження можливої смерті однієї громадянки України.

"Інформація про інших постраждалих українців наразі не надходила", – заявили в МЗС.

Окрім того, українське посольство в Ізраїлі перебуває на постійному контакті з ізраїльською поліцією, рятувальниками, основними лікарнями та інститутом судової медицини Ізраїлю.

Тримаємо також зв'язок з українцями, які знаходяться в Секторі Газа, розробляємо маршрути екстреного виїзду з анклаву, в разі настання такої потреби,
– пояснили в МЗС.

За їхніми даними, оперативний штаб міністерства опрацював 80 звернень громадян. Люди переважно звертались щодо:

  • встановлення місця знаходження родичів;
  • шляхів виїзду із зон бойових дій;
  • пошуку тимчасового житла;
  • отримання інформації про розвиток безпекової ситуації;
  • порядок дій в контексті забезпечення власної безпеки.

До речі, у коментарі Суспільному представник української спільноти в Газі розповів, що станом на середину дня 8 жовтня у секторі Гази перебувають орієнтовно 150 – 200 українців.

Що відомо про українців у Ізраїлі

Українське МЗС вранці 7 жовтня закликало громадян України, які перебувають в Ізраїлі, зберігати пильність й уважно стежити за повідомленнями від місцевих компетентних органів.

У випадку обстрілів та сигналів повітряної тривоги уважно ставитись до попереджень, дотримуватись інструкцій місцевої влади.

Зауважте Подзвонив начальник, сказав взяти пістолет, – розповідь українця, який живе в Ізраїлі, про атаку

Станом на ранок 7 жовтня поранених українців в Ізраїлі не було.

Ввечері 7 жовтня Володимир Зеленський розповів, що протягом дня перебуває на зв'язку з дипломатами та розвідкою. Тоді президент України розповів, що:

  • перевіряють інформацію про можливу загибель однієї громадянки України;
  • розшукують двох українців.

Український лідер закликав громадян України в Ізраїлі дотримуватися інструкцій від сил безпеки, дбати про себе та близьких і за будь-якої потреби – звертатися у посольство будь-яким доступним способом.