Уряд також на засіданні 11 грудня схвалив єдиний механізм надання допомоги та соціального захисту особам, позбавлених свободи внаслідок збройної агресії проти України. Про це у телеграмі повідомив глава уряду Олексій Гончарук.

Дізнайтеся, де в Україні живе найбільше зареєстрованих переселенців

"Одразу після повернення вони зможуть отримати всі види необхідної допомоги, зокрема тимчасове житло та одноразову допомогу у 100 тисяч гривень кожному", – пообіцяв Гончарук.

Які виплати переселенці отримуватимуть у 2020 році

Виплати переселенцям в новому році не зміняться: грошова допомога й надалі призначатиметься на сім'ю. Виплачуватимуть її одному з членів сім'ї. Загальна сума допомоги не може перевищувати 3 тисячі гривень на місяць. Це адресна допомога на оренду житла.

Якщо до складу сім'ї входять люди, які мають інвалідність – сума збільшується, але не може перевищувати 3400 гривень на місяць. Це окрім випадків сімей, до складу яких входять 2 і більше осіб з інвалідністю (дітей з інвалідністю). Для них знято верхню межу максимального розміру виплат.

Для багатодітної сім'ї порогове значення – 5 тисяч гривень. Адресну допомогу можна оформити кожному члену сім'ї самостійно. Допомога виплачується щомісяця протягом півроку з моменту звернення. Після цього вона може бути продовжена.

Важливий момент: якщо людина виїжджає на непідконтрольну територію на понад 60 днів — вона зобов’язана повернути грошову допомогу за період перебування там. Повернути гроші можна як добровільно, так і в судовому порядку.

Розмір грошової допомоги для переселенців у 2020 році складатиме:

  • для пенсіонерів, дітей – 1 тисяча гривень на людину;
  • для працездатних осіб – 442 гривні на людину;
  • для людей з інвалідністю І групи – 130% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
  • для людей з інвалідністю ІІ групи – 115% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
  • для людей з інвалідністю ІІІ групи – прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність.

За яких умов допомогу не надають

Якщо у члена сім’ї переселенців є житло на неокупованій території або гроші на депозитному рахунку на суму понад 14 тисяч 500 гривень. Також виплати припиняються в разі наявності в сім'ї особи працездатного віку, яка не працевлаштувалася та фактично не працює (за винятком певних категорій ).

переселенці Донбас статистика скільки переселенців повернуться на Донбас
Точно повернутися на Донбас планують 22% опитаних переселенців / Інфографіка 24 каналу