Міністр закордонних справ Лівії Муса Куса заявив, що відповідно до резолюції, прийнятої напередодні Радою Безпеки ООН, лівійська армія негайно припиняє всі бойові операції. За словами міністра, лівійський уряд докладе всіх зусиль для того, щоб відновити в країні мир та дотримання прав людини. Куса також висловив жаль з приводу того, що Рада Безпеки заборонила польоти авіації над його країною.

Однак лідери повстанців заявили, що аніскілечки не вірять заяві влади про припинення вогню, оскільки вважають Каддафі брехуном. Повсталий народ хоче продовжувати боротьбу до повалення чинного режиму.

Франція закликала обережно поставитись до заяв Каддафі і не вірити лівійському лідеру на слово. Адже Муаммар Каддафі зробив дуже багато різних заяв, у деяких з них обіцяючи жорстоко придушити повстання - зазначили у французькому МЗС.

Водночас голова зовнішньополітичного відомства ЄС Кетрін Ештон заявила, що у Брюсселі вивчають заяву лівійської влади, щоб зрозуміти, що вона насправді означає. Тим часом із Лівії надходять тривожні звістки. Аль-Джазіра з посиланням на свідчення очевидців повідомляє, що тривають запеклі бої у містах Місрата та Аджабія.

Держсекретар США Хілларі Клінтон повідомила, що метою Заходу є повалення режиму Каддафі, а резолюція Ради Безпеки - лише перший крок. Голова американського зовнішньополітичного відомства зазначила, що закриття повітряного простору над Лівією передбачає бомбардування лівійських оборонних об’єктів, зокрема ППО.

Прем'єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон оголосив, що Лондон направить свої винищувачі для підготовки до участі в операції із забезпечення зони без польотів над Лівією. За словами Кемерона, мова йде про порятунок людей у Бенгазі, на який наступає армія Каддафі, а не про вибір нового уряду країни.

Про готовність взяти участь у військовій операції НАТО в Лівії оголосили Бельгія, Нідерланди. Зокрема, Бельгія надасть в розпорядження альянсу 6 винищувачів-бомбардувальників F-16 і один фрегат.

У суботу в Парижі відбудеться міжнародна зустріч щодо лівійського питання, в якій візьмуть участь Президент Франції Ніколя Саркозі, прем'єр-міністр Великобританії Кемерон і лідери низки арабських країн. Мета форуму - створення коаліції країн Заходу і арабського світу для проведення військової операції в Лівії відповідно до резолюції Ради Безпеки ООН.

Нагадаємо, в ніч на п’ятницю 10-ма голосами "за" Рада Безпеки ООН підтримала запровадження зони вільної від польотів над Лівією. А це означає, що держави світу отримали карт-бланш у боротьбі з лівійськими військами, підконтрольними Каддафі. Втім, резолюція категорично забороняє вторгнення сухопутних військ на лівійську територію.

Нагадаємо, народні виступи проти Каддафі, який править Лівією уже понад 40 років, розпочались 15 лютого. Демонстрації згодом переросли у повномасштабну громадянську війну. Лівія розділилася на підконтрольний Каддафі захід і схід, який утримують повстанці. Лівійська авіація щодня завдавала ударів по повстанцях на сході країни.