Російські ЗМІ повідомляють, що на фоні чуток про хворобу і смерть Кадирова його літак три рази літав до столиці Росії.

Дивіться також Здоров’я Кадирова – це стабільність у Чечні, тож навіть плітки чинять неабиякий вплив, – ISW

ЗМІ відстежили літак Кадирова

Згідно з даними одного з трекерів польотів, бізнес-джет із номером RA-73417 вилетів із Грозного в напрямку Москви в п’ятницю, 15 вересня, приблизно о 14:10. Транспондер літака перестав передавати сигнал у небі над Волгоградом, тож сервіси відстеження польотів не фіксували його приземлення.

Проте ця частина маршруту відповідає іншим польотам цього бізнес-джета до Москви. За останній рік борт Кадирова не здійснював рейсів в інші міста Росії, за винятком двох у Петербург. Ба більше, перед цим польотом літак Кадирова літав до Москви у вересні ще двічі – 6 і 9 числа.

Цікаво, що після цього літак Кадирова ще раз фіксували в небі. Стало відомо, що його борт з номером RA-73417
у неділю ввечері прилетів із Москви до Грозного. Таким чином, борт 3 дні провів у столиці Росії.

Тим часом російські ЗМІ стверджують, що зранку неділі, 17 вересня, на територію Центральної клінічної лікарні управління справами президента в Москві з'їхалися автомобілі з чеченськими номерами. Натомість чеченські канали стверджували, що Кадиров нібито "перебуває в комі".

Що відомо про стан Кадирова

  • Представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов раніше розповів, що Рамзан Кадиров перебуває в дуже важкому стані.
  • Чеченський опозиціонер і правозахисник Абубакар Янгулбаєв взагалі повідомив, що Кадиров помер. Однак жодних підтверджень цьому повідомленню наразі немає.
  • Варто зазначити, що перша інформація про те, що у Кадирова – проблеми зі здоров'ям, з'явилася ще навесні 2023 року. Повідомлялося, що найбільше його турбують нирки й він навіть проходить лікування діалізом. Окрім того, він начебто навіть потребує пересадки нирки.
  • Також весною ходили чутки про те, що Кадиров навіть привіз лікаря з ОАЕ, який спеціалізується саме на лікуванні нирок.