Вже кілька днів у ЗМІ ширяться чутки про можливу "смерть" кремлівського посіпаки Рамзана Кадирова. У ГУР радять не радіти передчасно.

Дивіться також Без Кадирова: Фейгін припустив, чи зможе Путін зберегти стабільність у Чечні

"Дон" не помер

Кадиров поки живий, зазначив в ефірі телемарафону представник української розвідки Андрій Юсов. Він наголосив, що наразі немає жодних підтверджень його смерті. Водночас відомо, що глава Чечні перебуває у дуже важкому стані. І це вже впливає на політичні процеси навколо його режиму і в цілому архітектуру режиму Путіна. Якщо Кадиров таки помре, це матиме наслідки, як і для Ічкерії, так і для Кремля.

Ймовірні наслідки смерті Кадирова

По-перше, йдеться про майбутню боротьбу за перерозподіл тіньових потоків та корупційних сфер впливу. Хоча Кадиров ще й не заплющив очі на віки вічні, його оточення вже заметушилося.

Режим Кадирова глибоко дотаційний. І це все кошти з російського бюджету і не лише. Це низка бізнесів, зокрема й на окупованих територіях. І за цю спадщину вже починається боротьба,
– наголосив Юсов.

По-друге, смерть "Дона" – додатковий шанс для борців за незалежність Ічкерії та інших поневолених народів Кавказу і Росії.

Я переконаний, що є люди, які цим шансом ефективно скористаються,
– зазначив розвідник.

По-третє, "відхід" Кадирова – виклик для режиму Кремля, оскільки саме з його ім'ям пов'язаний відносний терористичний спокій у самій Чечні.

Живий, але дихає на ладан: що відомо про стан Кадирова

  • Розмови про погіршення стану здоров'я глави Чечні стартували навесні 2023 року. Тоді всіх здивував дивний зовнішній вигляд Кадирова. У нього дуже почервоніла шкіра обличчя, а на руці були помітні сліди від катетерів.
  • Останніми днями інформації про те, що Кадиров ледве не при смерті почало з'являтися все більше.
  • 15 вересня про важкий стан Кадирова заявили у ГУР. Там зазначили, що у того загострилася хвороба.
  • За словами експерта, смерть кремлівського ставленика може спричинити конфлікт у верхівці російської влади. Так, ФСБ завжди не любила Кадирова, а росгвардія, навпаки, дружила з ним. Тому між цими силами посилиться напруження.
  • Востаннє у ЗМІ припускали, що Кадиров може перебувати у Москві на лікуванні. Також припускають, що його могли ввести в штучну кому в московській лікарні. Йому пересадили нирку в Еміратах, але вона не прижилася.