Ворогів у Кадирова – хоч відбавляй. Тому цілком ймовірно, що його проблеми зі здоров'ям з'явились не просто так. Таку думку під час стріму 24 Каналу висловив публіцист та опозиційний політик зі США Андрій Піонтковський.

Дивіться також Отрута чи не отрута: Данілов розповів, що насправді могло статися з Кадировим

Хто і чому міг отруїти Кадирова

Рамзан Кадиров за останні кілька місяців зовнішньо дуже змінився – у нього з'явились проблеми із зайвою вагою. До того ж його мова стала просто безладною.

Схоже, що це один із варіантів "Новачка" (отрута, є хімічною зброєю – 24 Канал). Кадирова ненавидять усі силові структури Росії. вони не погодили угоду Путіна і Кадирова, бо були за те, щоб "добивати" Чечню,
– наголосив Андрій Піонтковський.

Що відомо про "Новачка"


"Новачок" – нервово-паралітична речовина, яку розробили в російському Державному науково-дослідному інституті органічної хімії і технології. Програма створення цих отруйних речовин мала назву "Фоліант".
Агенти групи "Новачок" одні з найбільш токсичних отруйних речовин у світі. Якщо отруєння не призведе до летального результату, воно може спричинити параліч.
Свого часу жертвами "Новачка" стали колишній офіцер ГРУ Сергій Скрипаль і його дочка Юлія. А також так званий російський опозиціонер Олексій Навальний.

З іншого боку, на думку Піонтковського, отруїти Кадирова могла та ж верхівка влади, яка стояла за Євгенієм Пригожиним та його заколотом. Робили це тому, що розуміють, як сильно смерть лідера Чечні дестабілізує ситуацію в Росії, а особливо владу Владіміра Путіна.

Зокрема, причиною для таких рішень є усвідомлення, що війна давно програна. Однак вона й дає негативно впливає на статки та владу впливових людей у Росії.

"Відхід такого "піхотинця" Путіна як Кадиров – це ще серйозніший удар ніж пригожинський заколот", – підсумував Піонтковський.

Андрій Піонтковський про можливе отруєння Кадирова: дивитись відео

Що відомо про стан Кадирова

  • Громадський діяч з республіки Ічкерія Муса Ломаєв заявив, що Рамзан Кадиров – у критичному стані. За його даними, "Дон" перебуває у лікарні управління справами президента у Москві.
  • Таку думку підтвердили і в Головному управлінні розвідки. У ГУР повідомили, що Кадиров іще не помер, як заявляли цими днями. Проте його стан дуже складний.
  • На думку секретаря РНБО Олексія Данілова, Кадирова справді могли отруїти. При чому робили це неодноразово, що зрештою призвело до серйозних проблем із нирками.