Природні процеси руйнували прошарки лави, створювали неповторні долини, ущелини, каньйони та химерні конусоподібні пагорби.

Туристичні об’єкти:
Музей Гьореме
Музей Зельве
Долина голубів

Згодом працю природи продовжили людини. Зокрема перші християни, які втікали у Каппадокію, аби тут у мирі сповідувати свою віру. Серед них був і апостол Павло, який і заснував одне з перших християнських поселень.

Саме християни висікли у кам’янистій породі незліченну кількість келій, монастирів, церков і навіть цілих підземних міст. Музей під відкритим небом Гьореме - одна з головних цінностей Каппадокії. Тут розташовані десятки середньовічних церков, прикрашених чудовими фресками. Чи не найкраще збереглася так звана Темна церква.

Міста Каппадокії:
Дерінкую
Учхісар
Каймакли

Неподалік від Гьореме - ще один музей під відкритим небом - Зельве. Тут був древній монастир з церквами. До 1950-х років на території Зельве жили люди. Окрім церков, в скелях були житлові споруди, млин, невелика мечеть. Через руйнування скель і загрозу обвалу людей відселили.

Варто відвідати і природну фортецю Учхісар, яка нависає над однойменним містом. Її вежа здіймається у небо на кілька десятків метрів. Колись древні мешканці ховались тут від ворогів. Аби насолодитися чудовою панорамою Каппадокії, сьогодні на вершину фортеці може піднятися кожен.

Печерні церкви:
Темна церква
Церква яблука
Церква Святої Варвари

Та найзагадковішими об’єктами турецької області без сумніву залишаються цілі підземні міста - неймовірні лабіринти з печер, тунелів, проходів. Одне з найвідоміших - Дерінкую. Місто розташоване на 11-ти рівнях під землею.

Припускають, що у цьому підземному царстві могли одночасно жити до 50 000 людей. Очевидно, тут їм було доволі комфортно. Адже у Дерінкуї були свої винарні, олійні, хліви, погреби, склади, церкви, школи, вентиляційні шахти. Вхід у місто закривали спеціальним круглим каменем.