Розмова між Трубою та Удовиченком відбулась нібито 1 липня 2019 року, про це повідомляє телеграм-канал "Трубу прорвало".

Важливо: Касетний скандал у ДБР: з'явились нові записи з кабінету Труби

Так, нібито Удовиченко показує Трубі відео з каналу 1+1, яке йому прислав "Андрій Ближайший" – ймовірно, мова про очільника Офісу Президента та ексадвоката Коломойського Андрія Богдана. Він пропонував забрати справу у слідчого, тому що "пішли з обшуками проти нафтових інтересів Коломойського".

За його словами, із цим проханням "Андрію Ближайшому" дзвонив "особисто Беня".

Швидко, на**й, закривайте цю справу бл*дську. Я зашлю йому (Богдану) постанову. Потім скажу, що це Роман все вирішив. І ще Беня буде в боргу перед Романом,
– каже Удовиченко.

Ймовірно, Удовиченко і Труба говорять про сюжет ТСН від 29 червня. Саме його нібито показує Удовиченко. В цьому сюжеті мова про те, що ДФС викрила оборудку з постачання неякісного дизпалива для Міноборони та "Укрзалізниці" за участю групи "Трейд комодіті".

"Трейд комодіті" і неякісне дизпаливо: що треба знати

  • 21 і 23 травня в порт Миколаєва прибуло два танкери з базовою оливою вартістю 7 мільйонів доларів доларів. Продукт імпортований дніпровською компанією "Софт Оіл". Пізніше цю оливу мали змішувати з компонентами, аби отримати підробне пальне.
  • Ця олива призначалася компанії "Оптимус Коннекшн", яка входить в орбіту групи "Трейд Коммодіті". Контракт на продаж оливи між "Софт Оіл" і "Оптимус Коннекшн" підписали 20 травня, як випливає з матеріалів Господарського суду Дніпропетровської області.
  • Суд заарештував 27 травня 11,5 тисячі тонн оливи за клопотанням слідчих ДФС. Приводом для арешту стали підозри, що компанія-імпортер "Софт Оіл" має ознаки фіктивності.
  • ТОВ "Софт Оіл" оскаржує арешт.
  • Співробітники податкової міліції Дніпропетровського обласного управління ДФС саме наприкінці червня проводили обшуки на складі, де перебувають заарештовані 11,5 тисяч тонн базової оливи.

Компанія "Трейд Коммодіті" за 5 років "натендерила" 17 мільярдів на паливі. Більше про скандали, пов'язані із цією компанією, – тут.

ЗМІ зазначають, що Кременчуцький нафтопереробний завод Коломойського з липня почав відвантаження бензинів спеціального призначення для групи "Трейд Комодіті". Телеканал Коломойського "1+1" активно висвітлював скандали, пов'язані із цією групою, у травні-червні того ж року.

Що ще відомо про скандальні записи з Трубою?

20 листопада у мережі оприлюднили перші записи з начебто розмовами голови Державного бюро розслідувань Романа Труби у своєму кабінеті. Вони свідчать, що усі резонансні справи в Україні контролюються Офісом Президента.

Читайте також: НАБУ провело обшуки у кума очільника ДБР Труби