Ці події безперечно повʼязані, адже вони є інформаційно-силовою та психологічною спеціальною операцією. Про це в ефірі 24 каналу розповів військовий оглядач, координатор групи "Інформаційний спротив" Костянтин Машовець.

Важливо Виконували вагнерівці: розвідка назвала справжні причини вбивства полонених в Оленівці

За його словами, це розраховано на декілька першочергових цілей, яких намагається досягнути ворог.

Перша ціль

Військовий оглядач пояснив, що росіяни хочуть викликати в нашому суспільстві лють та ненависть, щоб ми не вдавалися до Міжнародних правил ведення війни. Як результат, перейшли до таких методів, які використовують самі окупанти.

Це надалі повинно стати аргументом до Заходу, що "Україна така варварська країна. Так само діє, як і ми. Навіщо їй допомагати й давати зброю?",
– прокоментував Костянтин Машовець.

Друга ціль

За його словами, це такий елемент залякування, який має сформуватися в нашому суспільстві. Водночас в українських військових має зʼявитися відчуття страху перед противником. Це намагання впливу на морально-психологічний стан наших військ.

Дивіться відео: Костянтин Машовець які 2 цілі росіян

Що відомо про вбивство полонених в Оленівці

  • У міноборони росії заявили, що в колонії в окупованій Оленівці на Донеччині загинули 40 українських військовополонених. Ще 75 бійців зазнали поранень. При цьому цинічно звинуватили в обстрілі ЗСУ.
  • У Генштабі Збройних Сил України спростували причетність до атаки і пояснили, що таким чином росія намагається приховати тортури над полоненими і розстріли за наказами окупаційних адміністрацій.
  • Усі українські військові, які перебували у полоні в СІЗО в Оленівці, були у списку Червоного Хреста. російські окупанти не могли їх таємно стратити, то ж придумали інший жорстокий варіант.
  • Службі безпеки України вдалося перехопити розмову двох російських окупантів про масове вбивство полонених в Оленівці. Один з окупантів заявляє, що російська пропаганда бреше, ніякого "обстрілу ЗСУ" не було, а злочин вчинили самі росіяни.