Так, у Южному, що на Одещині, влаштували справжній аукціон. Під час нього з молотка пустили кавун, який буквально вивезли з-під окупації на Херсонщині.

Читайте також Чи очікувати дефіциту продуктів та зростання цін через війну: прогноз експерта

Кавун везли 8 днів

З Херсона до підконтрольної Україні території кавун везли цілих 8 днів, а подолав він 900 кілометрів. І в такі моменти він точно стає ще солодшим і бажанішим. А найважливіше те, що його вдалося продати за 2 тисячі гривень. Хоча, будемо відвертими, це ще досить скромна ціна, якщо враховувати весь символізм цієї покупки.

Як зазначають організатори, кошти за продаж цього кавуна підуть на благу ціль. Якщо точніше – на допомогу нашим військовим.

Кавун з Херсонщини продали за 2000 гривень: дивіться відео

Що відомо про кавун

Його вага – 8 кілограмів і 400 грамів. А привезли його з Голої Пристані, що на Херсонщині. Власник ягоди розповів, що замість звичних 170 кілометрів вона подолала шлях у 900. А пішло на це цілих 8 днів. Й оскільки довелося чимало часу провести у чергах, то чоловік показав засмагу з придорожнього очікування.

Це справжній херсонський кавун: смачний, солодкий. Трохи гіркий на душі, але чудовий на смак. Цей кавун – символ того, що наступного року їх тут у Южному буде багато. Він цього вартий,
– наголосив він.

Торги стартували з суми у 100 гривень. Тож у результаті початкова вартість улюбленої літньої ягоди зросла у 20 разів.

Дефіциту продуктів узимку не буде

Зауважимо, що взимку не спостерігатиметься дефіцит продуктів. Водночас слід готуватися до того, що вони продовжать зростати у ціні. Як розповіли у Нацбанку, до кінця року інфляція споживчих цін досягне позначки у 30%. Наразі ж інфляція в країні уже перейшла межу у 20%.

Додамо, що базові продукти здорожчають, але менше, ніж імпортні. Водночас слід розуміти, що інфляція зараз спостерігається у всьому світі. Тож на ціноутворення впливає не лише курс гривні та війна, а й низка інших факторів.

Варте уваги – Арестович розповів, у якому стані Антонівський міст і Каховська ГЕС: дивіться відео