Силовики припускають, що вибух могли організувати для того, щоб, цитуємо "дестабілізувати ситуацію в країні та викликати незадоволення чинною владою". Друга версія - теракт здійснили екстремістські молодіжні організації.

Третя - до вибухів причетні психічно хворі особи. Наразі жодна з версій не є головною. Втім, самі аналітики розводять руками - кому потрібно було вчиняти теракт в країні, яка ні з ким не воює?

"Яка логіка цього теракту? Дуже важко зрозуміти. Адже Білорусь не має конфлікту з ісламістами, і не бере участь у операціях на Кавказі. Хто ж стоїть за цим всім? Ніхто з точністю цього не скаже", - каже аналітик Павло Фенгельхауер.

Натомість опозиціонери, які одразу ж опинилися під підозрою, твердо переконані - теракти організувала влада. Мовляв, таким чином можна відвернути увагу населення від економічних негараздів і під шумок розправитися з опозицією.

"Я думаю, ці теракти на руку білоруській владі. По-перше, відводить населення від економічних проблем, а по-друге, дає владі можливість зачистки політичного поля, по-перше опозиції", - каже співголова Білоруських християнських демократів Олексій Шеїн.

Тим часом МВС Білорусії оприлюднило нові дані про постраждалих. У списках наразі 192 особи. Раніше повідомлялося про 150 поранених. Кількість загиблих та сама - 12 осіб. Нагадаємо, вибух на станції метро "Жовтнева" у Мінську стався ввечері 11 квітня. Середу в країні оголосили днем загальнонаціональної жалоби.