Групу студентів, які бажали висловити свою думку, до Прем’єра не пустили.
“Нас звідси виганяють, не пускають, хоча ми реалізуємо своє право на мирний протест”, - каже активіст.
Міні-мітингом з красномовними плакатами, а також мовчазним сидячим протестом, вже всередині приміщення студенти таки домоглися присутності свого представника на слуханнях. Їм болить оплата за навчання та стипендія.
“Цей законопроект не є європейським, тут колега говорить, що "він відповідає часу", проте наш сьогоднішній час важко назвати хорошим. Це час, де тенденцією є скорочення кількості людей, які отримують стипендії”, - сказала студентка-активістка Катерина Чепура.
Більшість керівників вищих навчальних закладів - "за" ухвалення законопроекту, з деякими правками. Ректори виборюють фінансову автономію та незалежність від Міносвіти.
“Вимагають узгодження діяльності ВНЗ з органом держуправління. Це понад 50 статтей з 71 в законі. Прийняття цих статтей звузить свободи діяльності ВНЗ”, - каже в.о. ректора НТУ "КПІ" Михайло Згуровський.
“Якщо запитати себе і подивитися на документ, який 3 роки робили найкращі фахівці, він створює базу для модернізації вищої школи. Звичайно, в ньому є недоліки, звичайно є, але якщо ми зараз сьогодні йому скажімо “ні”, то ми будемо 3 роки складати новий”, - зауважив ректор Харківського національного університету ім. Каразіна Віль Бакіров.
Стільки часу та терпіння у Прем’єра немає. Він дав 2 тижні на опрацювання усіх ініціатив.
“Я міг би кожному з Вас відповісти і аргументувати, але я не буду. Нам треба приймати рішення, відкладати його не можна”, - сказав Прем'єр-міністр України Микола Азаров.
У профільному комітеті парламенту обіцяють вислухати усі пропозиції та по-можливості врахувати їх у документі. Його хочуть розглянути у сесійній залі вже найближчим часом.
“Так він не ідеальний, але він такий, який можна приймати в І читанні і в підготовці до ІІ читання доопрацювати всі точки зору”, - вважає голова комітету ВР з питань освіти Максим Луцький.
Зазначимо, зараз в парламенті знаходиться 3 законопроекти про вищу освіту. Доопрацьований урядовий проект закону зареєстровано у Верховній Раді напередодні Нового року. Ще 2 опозиційних - вже після свят. Варіант документа авторства Дмитра Табачника раніше був відкликаний, через хвилю студентських протестів, які тривали протягом 2011 року.