Про це сьогодні заявив глава Ради прокурорів України Валентин Брянцев на зборах працівників прокуратури м. Києва, повідомляють "Контракти.ua".

Чим саме не влаштовує Юрія Луценка законно обрана рада?

"Рада була створена в квітні 2016 року, практично протягом місяця, і вона вже функціонувала. Ми вибрали главу ради, заступника голови і секретаря. Приймали такі серйозні рішення як скорочення штату прокуратури. На підставі нашого рішення було звільнено чимало прокурорів у зв'язку зі скороченням. Тобто наші рішення зазнали певних правових наслідків. Я можу висловити лише припущення, чому нас хочуть переобрати. З першого ж дня роботи ради ми зайняли принципову позицію, а саме одноголосно відмовили виконуючому обов'язки генпрокурора в призначенні на посаду прокурора Одеської області певної персони. Можливо, їм не подобалася така рада прокурорів, таке самоврядування, яке дійсно має незалежну точку зору ", – обурився глава Ради прокурорів України.

"Практично відразу після цього, 12 травня, в закон про прокуратуру були внесені зміни, якими фактично набуття чинності положень про прокурорське самоврядування було відстрочено до 2017 року шляхом заміни цифр з 2016 на 2017. Таким чином 15 квітня цього року положення закону знову, вдруге, набуло чинності".

Але, очевидно, тепер Луценко вирішив взяти все під свій контроль і вибрати нову Раду прокурорів, яка б "не вставляла палиці в колеса". Навіть на конференцію, на якій нібито будуть вибирати склад нової ради, легітимного голову Валентина Брянцева просто не пускають.

"Керівництво Генпрокуратури фактично не визнає факту створення Ради прокурорів України та факту її діяльності. Намагається за допомогою всеукраїнської конференції прокурорів, яка відбудеться 26 квітня, по-новому обрати членів ради. Така інформація вказана навіть на сайті Генеральної прокуратури. Згідно із законом, конференцію повинен відкривати глава Ради прокурорів України або, в зв'язку з його відсутністю, заступник або секретар. Але за існуючою інформацією, в якості голови ради мене не допускають. Тому єдиний спосіб потрапити на конференцію – висунути свою кандидатуру в делегати, пройти голосування на зборах працівників прокуратури міста Києва і вигравши, потрапити на конференцію", – розводить руками Брянцев.

Найбільше обурює прокурора той факт, що жодних рішень про скасування повноважень ради або відкликання не приймалося. "У судовому порядку це питання вирішувати ніхто не хоче, натомість намагаються зробити вигляд, ніби нас немає і не було".

Голосування проходило анонімно, а ось підрахунок голосів провели під пильним контролем кандидатів у делегати. Всього від Київської прокуратури повинні вибрати 3 делегата. Колеги підтримали кандидатуру Валентина Брянцева і він візьме участь у всеукраїнській конференції.

Нагадаємо, 12 травня 2016 року, при призначенні на посаду Генпрокурора Юрія Луценка, Верховною Радою була припинена на рік діяльність органів прокурорського самоврядування. Очевидно, що Луценко не хотів втрачати повного контролю над прокурорами і домігся введення такої норми. Адже з моменту відновлення дії норми про прокурорське самоврядування – з 15 квітня 2017 року – генпрокурор втратив будь-яку можливість впливати на кадрові питання, а саме призначати або звільняти прокурорів. Ці повноваження переходять членам Ради прокурорів України, яка складається з 13 членів і була обрана на 5 років.